Hasło miesiąca:

Kwiecień 2021

Chrystus jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia.
Kol 1,15

Wydarzenia

Brak wydarzeń w zadanym czasie.

1. Niedziela po Wielkanocy – Quasimodogeniti

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana Naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
(1 P 1,3)

Introit: 46
Pieśni: 181, 394, 179, 202
Kazanie: ks. Marcin Kotas (J 21,1-14)

Interludium: J.S. Bach – Es ist das Heil uns kommen her, BWV 638

Nabożeństwo Słowa

  1. Jeszcze dziś, o godzinie 14:05 (zmiana godziny) na antenie TVP3 wyemitowane zostanie nabożeństwo z kościoła św. Jana Chrzciciela w Starym Bielsku. Za tydzień o stałej porze tj. 15.50 emisja nabożeństwa z kościoła ewangelickiego w Łęgutach na Mazurach.
  2. W niedzielę 19.04. zapraszam na nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Św. o godz. 10:00.
  3. Informujemy, iż dopuszczalna liczba osób w kościele uczestniczących w nabożeństwie wynosi aktualnie 29 osób. Dostępne miejsca wyznaczone są przez rozłożone śpiewniki na ławkach. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i górnych dróg oddechowych. Ponadto dla osób przystępujących do Komunii św. zostały wyznaczone miejsca oznaczone taśmą.
  4. W związku z przedłużeniem obostrzeń nadal zostają zawieszone szkółki niedzielne. Dzieci zachęcamy do skorzystania z materiałów szkółkowych dostępnych na parafialnym profilu facebookowym.
  5. We wtorek kwietnia o godz. 19:00 Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu zdalnym (Zoom) z cyklu Zrozumieć współczesny protestantyzm. Spotkanie poświęcone będzie ruchowi przebudzenia neoluterańskiego w Kościele ewangelickim XIX wieku. Szczegóły spotkania dostępne będą na stronie facebookowej Duszpasterstwa – facebook.com/edapoznan.
  6. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz prowadzonej przez naszą Parafię stacji diakonijnej. Aby odpisać 1% podatku należy w rozliczeniu podatkowym podać numer KRS Diakonii Kościoła: 0000260697, wyliczoną kwotę 1% podatku, a w polu „cel szczegółowy” wpisać „Diakonia Poznań”. Z góry dziękujemy za wsparcie naszej stacji diakonijnej.
  7. Uprzejmie informujemy, iż w ramach akcji pt. Skarbonka diakonijna zebraliśmy w tym roku 480 zł. Serdecznie dziękujemy za Wasze ofiary. Zebrane środki zostaną przekazane do Diakonii Kościoła.
  8. Dziękujemy za wpłaty na rzecz naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie bankowe na bieżące funkcjonowanie parafii.
  9. Pod koniec maja w ramach Stacji Diakonijnej działającej przy naszej Parafii planujemy zorganizować Kiermasz odzieży. Aby mógł się on odbyć zachęcamy Państwa do przejrzenia swoich szaf i przekazania Parafii ubrań, z których już nie korzystacie, z których może wyrosły Wasze dzieci, wnuki. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele diakonijne. Zbiórka odzieży potrwa do 20 maja. Odzież można dostarczyć w tygodniu w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej lub w niedziele przed i po nabożeństwie. Zwracamy się również z prośbą o pomóc w tym przedsięwzięciu. Jeśli ktokolwiek byłby gotów wesprzeć nas, to prosimy o zgłaszanie się do Sandry Śliwki-Lipińskiej, która jest koordynatorką tej akcji. Z góry dziękuję za pozytywne przyjęcie tej akcji i włączenie się w te przedsięwzięcie.

Ks. Marcin Kotas

Emisje nabożeństw ewangelickich na antenie TVP3niedziela, godz. 15:50

Luty-kwiecień 2021:

2 kwietnia (Wielki Piątek) – kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach (TVP2 godz. 17:00)
4 kwietnia (Wielkanoc) – kościół Pokoju w Świdnicy
11 kwietnia – kościół św. Jana Chrzciciela w Starym Bielsku (ZMIANA: godz. 14:05!)
18 kwietnia – kościół w Łęgutach
25 kwietnia – kościół Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej

UWAGA! KOMUNIKAT!
W związku z aktualnymi obostrzeniami epidemiologicznymi informujemy, iż:
1. Ze względu na ograniczoną liczbę osób w Kościele (1os./20m²), podczas nabożeństw W NASZYM KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ 29 OSÓB.
2. Podczas nabożeństwa NALEŻY przez cały czas mieć na sobie MASECZKĘ OCHRONNĄ i pamiętać o OBOWIĄZKU zakrywania górnych dróg oddechowych – UST i NOSA.
3. Przed wejściem do kościoła NALEŻY ZDEZYNFEKOWAĆ DŁONIE.
4. W kościele NALEŻY ZAJMOWAĆ MIEJSCA WYZNACZONE PRZEZ ŚPIEWNIKI rozłożone w ławkach.
5. Osoby przystępujące do sakramentu Komunii Świętej prosimy o przyklękanie w WYZNACZONYCH taśmą MIEJSCACH. Jednocześnie bezpośrednio przed ołtarzem przebywać może 6 OSÓB przystępujących do sakramentu.
Zachęcamy także do uczestniczenia w naszych nabożeństwach za pośrednictwem transmisji na parafialnym kanale YouTube.
Stosując się do zasad razem dbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Informator Parafialny

Transmisje nabożeństw z Poznania

Hasło Roku Pańskiego 2021

Aktualności

Dialogi w Wierze – 13.03.2021

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Dialogi w Wierze. Tym razem przyjrzymy się wspólnie Księdze Hiobia i jej wpływowi na myśl filozoficzną. Spróbujemy odnaleźć…

czytaj więcej
Światowy Dzień Modlitwy 2021

Zapraszamy do udziału w ekumenicznym nabożeństwie z okazji Światowego Dnia Modlitwy. Jak co roku, tegoroczne nabożeństwo poprowadzą Panie z różnych Kościołów chrześcijańskich obecnych w Poznaniu.…

czytaj więcej
Skarbonka Diakonijna 2021

Po tym wszyscy poznają, że jesteście Moimi uczniami, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. J 13,35   Drogie Siostry i drodzy Bracia! Dzisiaj, w 1. Niedzielę…

czytaj więcej
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
Nabożeństwa w pierwszą niedzielę miesiąca, godz. 15:30
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11
Nabożeństwa w drugą niedzielę miesiąca, godz. 15:00