Hasło miesiąca:

Sierpień 2018

Bóg jest miłoscią, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.

1 J 4,16

Wydarzenia

 1. 20
  Październik
  08:00
  -17:00
  sobota

  Sprzątanie cmentarza

  Kwatera ewangelicka (Pole 3, kwatera PD), Poznań
 2. 21
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  21. niedziela po Trójcy Świętej

  ul. Obozowa 5, Poznań
 3. 28
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  22. Niedziela po Trójcy Św.

  ul. Obozowa 5, Poznań
 4. 1
  Listopad
  10:00
  -12:00
  czwartek

  Pamiątka Umarłych

  Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy posiedli mądre serce! Ps 90,12

  Kwatera ewangelicka (Pole 3, kwatera PD), Poznań

20. Niedziela po Trójcy Św.

Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.
(1 Kor 7,29-31)

1. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze, czyli luterańskie spotkania z filozofią i nie tylko. Temat pt. Człowiek to trzcina myśląca. Pascal – o wielkości i nędzy człowieka poprowadzi Paweł Łukasz Nowakowski.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo wieczorne według liturgii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Nabożeństwo poprowadzi ks. Tadeusz Jelinek, proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej w Żychlinie. Ponadto jeszcze dziś o godz. 14.00. odbędzie się nabożeństwo w naszym filiale we Wrześni.
3. Za tydzień 21 października o godz. 10.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo, będzie to nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Św.
4. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć.
5. We wtorek odbędzie się spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej. Tym razem zaplanowane mamy wyjście do kina, w związku z tym spotykamy się wyjątkowo o godz. 18.40 przy linii kas w Multikinie w Starym Browarze
6. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się próba chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego kościoła.
7. Ofiara z ubiegłotygodniowego nabożeństwa, która została przekazana na Ewangelickie Domy Opieki wyniosła 1.352 zł. Natomiast ofiara zebrana na leczenie ks. Dariusza Lika, proboszcza Parafii w Zielonej Górze wyniosła 3.497 zł. Za każdy złożony dar składam serdeczne podziękowanie.
8. Wzorem lat poprzednich i tym razem zwracam się do Parafian z prośbą o pomoc w pracach porządkowych na naszej kwaterze ewangelickiej na cmentarzu Miłostowo. Chcielibyśmy wspólnymi siłami uporządkować i przygotować naszą kwaterę na Pamiątkę Umarłych. Prace chcemy przeprowadzić w sobotę 20.10. od godz. 9.00. Niezbędne do prac narzędzia będą na miejscu. Oferujemy także transport z Parafii na cmentarz i z powrotem.
9. W dniach od 20-26.10. br. odbędą się obchody XVII Ekumenicznego Święta Biblii. Każdego dnia w różnych miejscach naszego miasta odbywać się będą nabożeństwa, seminaria oraz koncerty. Szczegółowy program znajduje się na wywieszonych plakatach oraz zaproszeniach przy wyjściu z kościoła. Uwadze Zboru polecam szczególnie: Koncert Gospel Joy i Metro Big Band, który odbędzie się w sobotę 20.10 w Auli UAM, w poniedziałek 22.10 w Centrum Kultury Zamek w Sali Wielkiej będzie miało miejsce z Janiną Ochojską i Szymonem Hołownią natomiast nabożeństwo centralne odbędzie się w Katedrze w środę 24 października, a Słowo Boże głosić będą arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski oraz bp Marek Izdebski, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Oprawę muzyczną tego nabożeństwa zapewni nasz chór parafialny.
10. Już po raz 18. rusza ogólnopolska akcja diakonijna pt. Prezent pod choinkę. Akcja polega na przygotowaniu prezentów, które zostaną przekazane ubogim dzieciom na Ukrainie, w Białorusi i Rumunii. Paczki zbieramy do 11 listopada. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o dostarczanie do parafii pojedynczych artykułów, z których będziemy mogli przygotować prezenty. Ulotki informacyjne zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Namawiam do włączenia się w ten projekt.
11. W niedzielę 18 listopada po nabożeństwie odbędzie się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne, celem którego będzie wybór członków Rady Parafialnej oraz Komisji Rewizyjnej. Szczegóły dotyczące procedury zgłaszania kandydatów, wyborów oraz harmonogram wyborów dostępny jest na wydrukach, które wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
12. Od piątku w Łodzi odbywają się obrady Synodu Kościoła, w których bierze udział nasz proboszcz. Synod Kościoła podjął uchwałę dotyczącą wieku przystępowania do Konfirmacji (13-16 lat), czas trwania nauki konfirmacyjnej ma wynosić 2 lata oraz możliwości udzielania Sakramentu Komunii Św. dzieciom.

Ks. Marcin Kotas

Informator Parafialny

Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Hasło roku pańskiego 2018

Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.

Obj 21,6

Aktualności

Wspólne Czytanie

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu zaprasza na sesje terapeutyczne pt.  Wspólne czytanie książki Clarissy Pinkolo Estes „Biegnąca z wilkami” z komentarzem. Zaproszenie kierowane jest dla Pań, które…

czytaj więcej
Święto Żniw

Tego roczne Święto Żniw poznańska parafia przeżywała 7 października. Dokładnie o 10.00 duchowni wraz z dziećmi niosącymi Biblię, chleb i koszyczki z darami weszli procesjonalnie…

czytaj więcej
Dialogi w Wierze

Zapraszamy wszystkich serdecznie na drugie spotkanie z cyklu Dialogi w Wierze. Spotkanie odbędzie w niedzielę 14 października zaraz po nabożeństwie.

czytaj więcej

Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031, fax (61) 8620139
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11