Hasło miesiąca:

Maj 2017

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

Kol 4, 6

Wydarzenia

 1. 25
  Maj
  18:00
  -19:00
  czwartek

  Wniebowstąpienie Pańskie

  ul. Obozowa 5, Poznań
 2. 28
  Maj
  10:00
  -11:00
  niedziela

  6. niedziela po Wielkanocy – Exaudi

  Słuchaj, Panie, głosu mego! Ps 27,7

  ul. Obozowa 5, Poznań
 3. 4
  Czerwiec
  10:00
  -12:00
  niedziela

  1. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego

  ul. Obozowa 5, Poznań
 4. 5
  Czerwiec
  18:00
  -20:00
  poniedziałek

  2. Dzień Świąt Zesłania Ducha Śwętego

  ul. Obozowa 5, Poznań
 5. 11
  Czerwiec
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Święto Trójcy Świętej

  ul. Obozowa 5, Poznań

4. niedziela po Wielkanocy – Cantate

``Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne``
( J 3,16 )
 • Zapraszam na nabożeństwo spowiednio-komunijne w niedzielę 21 maja na godz. 10.00.
 • W tym tygodniu nie odbędą się lekcje religii dla klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.
 • W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się próba Chóru parafialnego. Zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • Trwa ogólnokościelna zbiórka pieniężna na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Prosimy o składanie ofiar na listę w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafialne z dopiskiem Bratnia Pomoc. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.
 • Serdecznie zapraszam na kolejny koncert w ramach festiwalu muzycznego Wiosna Muzyczna u Luteranów. Będzie to koncert kameralny w wykonaniu artystów z Hanoweru. W programie utwory m.in. A. Vivaldiego oraz F. Mendelsona. Szczegóły koncertu zamieszczone są na ulotkach oraz plakatach.
 • W niedzielę za dwa tygodnie tj. 28 maja  z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka obchodzić będziemy Święto Parafialne. Tradycyjnie w tym dniu pragniemy zorganizować piknik
  w naszym ogrodzie parafialnym. Zwracam się z uprzejmą prośbą do Parafian
  o przygotowanie i dostarczenie na tę okoliczność wypieków, sałatek, napojów lub innych artykułów. W kancelarii parafialnej znajduje się lista, na którą można się wpisać. Przy tej okazji  zachęcamy dzieci oraz rodziców do włączenia się w przedstawienie, które przygotowywane jest na nabożeństwo. Aby to się mogło wydarzyć, konieczny jest regularny udział w najbliższych szkółkach niedzielnych. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
 • W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć.
 • W dniach 15-18.06. odbywać się będą na Śląsku Cieszyńskim centralne, ogólnopolskie obchody 500-lecia Reformacji pt. Ewangelickie Dni Kościoła. Planujemy wspólny wyjazd parafialny na te uroczystości. Polecam to wydarzenie uwadze Zboru i proszę o rozważenie w nim udziału, indywidulanie, jak i z rodzinami. Całkowity koszt udziału wraz z transportem to 100 zł. Organizatorzy przewidzieli różne warianty uczestnictwa, a co za tym idzie także
  i wysokość opłaty rejestracyjnej. Szczegóły w  Kancelarii parafialnej oraz w Zwiastunie. Ostateczny termin zgłoszeń mija w dniu dzisiejszym.
 • Zachęcam do odwiedzenia naszej dawnej kaplicy, w której przygotowano wystawę poświęconą Biblii.
 • Z uwagi na liczne zastrzeżenia co do wydajności dotychczasowego nagłośnienia w kościele,  Rada Parafialna podjęła decyzję o jego modernizacji. Od wczoraj dysponujemy nowym nagłośnieniem. Ufamy, iż zmodernizowane nagłośnienie spełni oczekiwania parafian.
 • W kancelarii parafialnej można pobrać za drobną ofiarą płyty kompaktowe z nagraniem nabożeństwa wielkopiątkowego. Ponadto zachęcam do zapoznania się z nowymi publikacjami w naszym punkcie z literaturą. Uwadze Zboru polecam Luterański Katechizm dla Dorosłych (25 zł).

Ks. Marcin Kotas

Informator Parafialny

Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Hasło roku pańskiego 2017

Aktualności

edk3
Ewangelickie Dni Kościoła

Do rozpoczęcia Ewangelickich Dni Kościoła pozostało już niewiele czasu. Za 33 dni nabożeństwem na Równicy zainaugurujemy wspólne świętowanie jubileuszu 500 lat Reformacji w gronie ewangelików…

czytaj więcej
icon
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031, fax (61) 8620139
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11