Hasło miesiąca:

Grudzień 2015

Śpiewajcie radośnie, niebiosa, wesel się, ziemio, i wy, góry, rozbrzmiewajcie radością, gdyż Pan pocieszył swój lud i zmiłował się nad jego biedakami!

Iz 49,13

Wydarzenia

 1. 2
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Nabożeństwo

  ul. Obozowa 5, Poznań
 2. 9
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Nabożeństwo

  ul. Obozowa 5, Poznań
 3. 16
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Nabożeństwo

  ul. Obozowa 5, Poznań
 4. 23
  Październik
  10:00
  -12:00
  niedziela

  Nabożeństwo

  ul. Obozowa 5, Poznań

A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego. (1 J 4,2)

 • Dziś po nabożeństwie odbędzie się w ramach Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego prelekcja pt. Literatura w Reformacyjnej Europie. Wykład poprowadzi dr Małgorzata Grzywacz. Przy tej okazji przypominam o ogłoszonym przez poznański oddział PTEw konkursie fotograficznym Protestancka spuścizna w Wielkopolsce. Termin nadsyłania prac mija końcem września. Organizator konkursu przewidział cenne nagrody rzeczowe. Szczegóły konkursu na stornie www.ptew.org.pl oraz na stronie parafialnej.
 • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę 2 października o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo słowa Bożego, które poprowadzi student teologii ewangelickiej Filip Lipiński.
 • Lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć poza lekcją dla grupy pokonfirmacyjnej.
 • W czwartek próba Chóru parafialnego o godz. 18.00 zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • Nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw obchodzić będziemy w tym roku w niedzielę 9 października o godz. 10.00. Zachęcam dzieci oraz rodziców do przygotowania koszyków z darami, którymi udekorujemy ołtarz w kościele. Przy tej okazji wzorem roku poprzedniego zwracam się z apelem o zbiórkę głównie artykułów spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), które wzorem poprzednich lat przekażemy podopiecznym domu socjalnego Jawor w Poznaniu.
 • W dniu 22 października w parafii ewangelickiej w Toruniu odbędzie się Diecezjalne śniadanie kobiet. Panie, które byłby chętne, aby wziąć udział w tym wydarzeniu proszę o kontakt z Anną Borutą – Bisok.
 • Pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach Koła Pań odbędzie się w piątek 7 października o godz. 17.00. Gościem zebrania będzie studentka czwartego roku teologii ewangelickiej na uniwersytecie w Greiswaldzie Daria Grzywacz, która zaprezentuje Kościół luterański w Teheranie. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
 • Zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest nowy numer dwutygodnika kościelnego

 

 

Ks. Marcin Kotas

Hasło roku:

Hasło roku 2016

Tak mówi Pan: Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał.

Iz 66,13

Aktualności

Plakat konkurs
Protestancka spuścizna w wielkopolsce

Regulamin konkursu fotograficznego „Protestancka spuścizna w Wielkopolsce” I. Organizator konkursu Organizatorem konkursu fotograficznego „Protestancka spuścizna w Wielkopolsce”, zwanego dalej „Konkursem” jest Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział…

czytaj więcej
DSC_0465
Miłe zakończenie roku szkolnego

W niedzielę 19 czerwca, odbyło się nabożeństwo na zakończenie roku szkolnego. Oprócz świadectw dzieci i młodzież otrzymała słodki upominek.  Cieszymy się, że z roku na…

czytaj więcej
6
Konfirmacja

15 maja był szczególnym dniem dla dwóch gimnazjalistów: Marcina i Macieja Inerowicz oraz całego naszego Zboru. W tym to dniu w obecności całego Zboru Marcin…

czytaj więcej
icon
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Poznaniu

60-289 POZNAŃ, ul. Obozowa 5
tel. (61) 8620031, fax (61) 8620139
e-mail: poznan@luteranie.pl

Filiały

GNIEZNO, ul. E. Orzeszkowej 22d
(kaplica Parafii rzym.-kat. bł. Michała Kozala)
WRZEŚNIA, ul. 3 maja 11