1. Niedziela po Epifanii-Święto Chrztu Pańskiego

13.01.2019
"Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."
Rz 8,14
Introit: 18, Pieśni: 110,810,813,76 , Kazanie: Joz 3,5-11.17
Nabożeństwo Słowa

1. Niedziela po Epifanii-Święto Chrztu Pańskiego

Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.
(Rz 8,14)
  1. Po nabożeństwie w ramach Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego odbędzie się spotkanie z historykiem reformacji dr. Maciejem Ptaszyńskim z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego pt. Luter jak beczka piwa – Luter i jego katoliccy przeciwnicy w Polsce w pierwszej połowie XVI w.” Równolegle do tego spotkania odbędzie się w salce na piętrze spotkanie organizacyjne dotyczące Zimowiska parafialnego w Pisku.

  2. Z uwagi na ferie zimowe przez najbliższe dwa tygodnie nie będą odbywały się szkółki niedzielne, próby chóru parafialnego oraz spotkania dla zainteresowanych.

  3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.

  4. W tym tygodniu rozpoczynamy obchody Tygodnia Modlitwa o Jedność Chrześcijan. Każdego dnia w różnych miejscach odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. Uwadze Zboru polecam Modlitwę pamięci, która odbędzie się 18 stycznia (piątek) o godz. 12.00 w Forcie VII oraz nabożeństwo centralne, które biedzie miało miejsce 25 stycznia (piątek) o godz. 18.00 w Kościele Ew.-Metodystycznym przy ul. Ogrodowej. Kazanie wygłosi abp Stanisław Gądecki. Plan kolejnych nabożeństw dostępny jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele zostanie odprawione w sobotę 26 stycznia o godz. 18.00. Kazanie wygłosi ks. Paweł Minajew z Kościoła prawosławnego.

  5. W tych dniach organizowane są również obchody Dnia Judaizmu. Szczegółowy plan wydarzeń znajduje się na plakatach oraz zaproszeniach.

  6. Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang w Karpaczu zatrudni kościelnych od maja 2019 r. Do głównych obowiązków należy obsługa ruchu turystycznego, nabożeństw, prace porządkowe w kościele, domu parafialnym i w pokojach gościnnych. Parafia Wang oferuje mieszkanie służbowe. CV wraz z opinią duszpasterza prosimy wysyłać na adres mailowy wang@wang.com.pl do 31.01.2019. Ogłoszenie rekrutacyjne dostępne jest na www.wang.com.pl.

  7. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Polecamy nowy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun oraz kwartalnik Wiara i Mundur wydawany przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe. Do nabycia jest Kalendarz ewangelicki (16 zł) oraz przewodnik po czytaniach biblijnych
    Z Biblią na co dzień (10 zł i 7 zł).

Ks. Marcin Kotas

  • 0