4. niedziela przed Postem

10.02.2019
"Pójdźcie i oglądajcie dzieła Boże: Przedziwnymi okazują się pośród synów ludzkich!"
Ps 66,5
Introit: 21, Pieśni: 434,289,553,801,290, Kazanie: Mk 4,35-41
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

4. niedziela przed Postem

Pójdźcie i oglądajcie dzieła Boże: Przedziwnymi okazują się pośród synów ludzkich!
(Ps 66,5)
 1. Dziś po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne, podczas którego Rada Parafialna złoży sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2018 oraz zostanie uchwalony preliminarz budżetowy na rok bieżący. Ponadto jednym z punktów obrad będzie zamiana nieruchomości parafialnej przy ul. Albańskiej w Poznaniu na lokale mieszkalne w Poznaniu.

 2. Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień 17 lutego o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

 3. W niedzielę za tydzień po nabożeństwie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze. Temat pt. Piękno zbawi świat (F. Dostojewski) – czy Piękno i Dobro jest (jeszcze) możliwe? Poprowadzi Paweł Łukasz Nowakowski.

 4. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się według ustalonego planu.

 5. We wtorek o godz. 18.00 w parafii rzymskokatolickiej odbędzie się spotkanie przygotowawcze do ekumenicznego nabożeństwa z okazji Światowego Dnia Modlitwy. Nabożeństwo prowadzone jest przez kobiety z różnych wyznań. Serdecznie zachęcamy Panie do włączenia się w tę inicjatywę. Szczegółowe informacje można zasięgnąć u p. Elżbiety Jen.

 6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.

 7. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru parafialnego, a o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.

 8. 23 lutego o godz. 17.00 odbędzie się parafialne Spotkanie dla kobiet pod tytułem: „Być kobietą…”. Gościem spotkania będzie pastorowa Katarzyna Kowalska. Kobieta o wielu twarzach: żona, mama, teolog, pedagog, terapeuta. W ramach spotkania zostaną poprowadzone warsztaty kreatywne, podczas których będą wykonywane herbaciarki. Zgłoszenia wraz z wpłatą 15 zł przyjmujemy w kancelarii parafialnej do dnia: 17.02.2019.

 9. Zachęcamy do zapoznania się w holu Centrum parafialnego z wystawą planszową pt. Nim całkowicie znikną. Cmentarze ewangelickie w powiecie poznańskim. Wystawa realizowana jest w ramach projektu badawczego Instytutu Historii UAM.

 10. W punkcie z literaturą jest do nabycia i odbioru najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun. Dysponujemy ponadto bezpłatnym numerem czasopisma Wiara i Mundur.

 11. Ofiara z dzisiejszego nabożeństwa zostanie przeznaczona na Fundusz stypendialny naszego Kościoła. Za każdy założony dar serdecznie dziękuję.

Ks. Marcin Kotas

 • 0