Sexagesimae

07.02.2021
"Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych."
Hbr 3,15
Introit: 25, Pieśni: 319, 630, 388, 312 , Kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Łk 8,4-8)
Nabożeństwo Słowa

Sexagesimae

Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.
(Dz 16,9-15)

kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Łk 8,4-8)
Introit: 25
Pieśni: 319, 630, 388, 312
Interludium: August Freyer, Wariacja Koncertowa op. 3 S-dur, Andante
Postludium: August Freyer, Wariacja Koncertowa op. 3 S-dur, Grande Finale

Nabożeństwo Słowa

  1. Jeszcze dziś o godz. 15:50 na antenie TVP3 wyemitowane zostanie nabożeństwo z kaplicy metodystycznej w Wapienicy, a w przyszłym tygodniu o tej samej porze z ewangelickiego kościoła Zbawiciela w Jeleniej Górze. Harmonogram emisji nabożeństw ewangelickich w TVP3 znajduje się na naszej stronie internetowej.
  2. Zapraszam na nabożeństwo w niedzielę 14.02. na godz. 10:00. Będzie to nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą, podczas którego zbierać będziemy kolektę na Fundusz Stypendialny naszego Kościoła.
  3. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się w sposób zdalny.
  4. W środę o godz. 18:00 odbędzie się online spotkanie W bliskości Słowa. Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu prosimy o przesłanie informacji na nasz adres mailowy poznan@luteranie.pl.
  5. W czwartek o godz. 19:00 odbędzie się online spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, a jeszcze się nie zgłosiły prosimy taką informację wysyłać na adres poznan@luteranie.pl.
  6. Serdecznie zapraszamy do udziału online przez platformę Zoom w spotkaniu Dialogi w wierze. Temat spotkania w brzmieniu: Kim jestem, ja – luteranin?” – w roku Tożsamości Luterańskiej poprowadzi Paweł Łukasz Nowakowski. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 lutego o godz. 17:00. Link to spotkania będzie dostępny na profilu FB parafii oraz na naszej stronie internetowej.
  7. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz prowadzonej przez naszą Parafię stacji diakonijnej. Aby odpisać 1% podatku należy w rozliczeniu podatkowym podać numer KRS Diakonii Kościoła: 0000260697, wyliczoną kwotę 1% podatku, a w polu „cel szczegółowy” wpisać „Diakonia Poznań”. Z góry dziękujemy za wsparcie naszej stacji diakonijnej. Z uzyskanych środków za rok 2019 planujemy wspomóc parafian, w szczególności seniorów, ale nie tylko przez częściową refundację leków. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy. Osoby zainteresowane prosimy o złożenie w kancelarii parafialnej krótkiego wniosku wraz z dokumentami kasowymi: paragonami lub fakturami za zakup lekarstw.
  8. Stacja diakonija dysponuje pulsoskymetrami. W celu wypożyczenia, prosimy zgłosić się do p. Arlety Białas.
  9. Do odebrania lub zakupienia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun Ewangelicki.

Ks. Marcin Kotas

  • 0