1. Niedziela Pasyjna – Invocavit

21.02.2021
"Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie. "
1 J 3,8
Introit: 29, Pieśni: 141, 678, 719, 156, Kazanie: ks. Marcin Kotas (J 13,21-30)
Nabożeństwo Słowa

1. Niedziela Pasyjna – Invocavit

Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.
(1 J 3,8)

Introit: 29
Pieśni: 141, 678, 719, 156
Kazanie: ks. Marcin Kotas (J 13,21-30)

Interludium: J.S. Bach, Jesu meine Freude, BWV 601
Postludium: J.S. Bach, Preludium A-Dur, BWV 536

Nabożeństwo Słowa

 1. Jeszcze dziś, wyjątkowo o godz. 14:00 na antenie TVP3 zostanie wyemitowane nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego w Rypinie. W przyszłym tygodniu z kolei z kościoła św. Mateusza w Łodzi o zwyczajnej porze – 15:50.
 2. W niedzielę 28.02. o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwa Słowa.
 3. W najbliższą środę o godz. 18:00 zostanie odprawione kolejne tygodniowe nabożeństwo pasyjne.
 4. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się w sposób zdalny zgodnie z planem lekcji.
 5. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła w trybie zdalnym. Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, a jeszcze się nie zgłosiły prosimy taką informację wysyłać na adres poznan@luteranie.pl.
 6. Serdecznie zapraszamy starszych i młodszych parafian do udziału w „Parafialnym Morsowaniu” w sobotę 27.02 o godz.12.00 w ośrodku hotelowym Olandia w Prusimiu. Morsowanie połączone będzie ze wspólnym ogniskiem (morsujących i nie morsujących), ze strony parafii zapewniamy kiełbaski oraz gorące napoje. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie mailowo, telefonicznie lub osobiście w kancelarii.
 7. We wtorek 02 o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie (zdalne) Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego. Temat spotkania brzmi: Przyspieszyć śmierć czy pozwolić umrzeć? – Ewangelicka etyka końca życia. Spotkanie poprowadzi Joshua A. Hanson – ewangelicki teolog, którego obszarem badań jest bioetyka. Link do spotkania dostępny jest na profilu facebookowym Duszpasterstwa oraz na naszej stronie internetowej. Spotkanie ma charakter otwarty – serdecznie zapraszamy do udziału.
 8. Już dziś informujemy, iż 5 marca (piątek) o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy. Nabożeństwo poprowadzą kobiety różnych wyznań chrześcijańskich. Zapraszamy.
 9. Rada Parafialna zwołuje Sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne na niedzielę 14. marca po nabożeństwie. Podczas Zgromadzenia Rada parafialna zaprezentuje sprawozdanie finansowe oraz merytoryczne za rok 2020, ponadto celem Zgromadzenia będzie przyjęcie preliminarza budżetowego na rok 2021.
 10. Wraz z dzisiejszą niedzielą Diakonia naszego Kościoła rozpoczyna akcję pasyjną pt. Skarbonka Diakonijna 2021. Środki pozyskane podczas akcji zostaną przeznaczone na osoby w trudnej sytuacji materialnej. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji poprzez korzystanie z małych skarbonek lub poprzez ofiary składane do dużej skarbonki w kościele. Szczegóły akcji znajdują się na stronie internetowej diakonii Kościoła, jak i na stronie naszej Parafii. Ofiara z dzisiejszego nabożeństwo zostanie przekazana na rzecz Diakonii Kościoła. Z góry dziękuję za złożone ofiary.
 11. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz prowadzonej przez naszą Parafię stacji diakonijnej. Aby odpisać 1% podatku należy w rozliczeniu podatkowym podać numer KRS Diakonii Kościoła: 0000260697, wyliczoną kwotę 1% podatku, a w polu „cel szczegółowy” wpisać „Diakonia Poznań”. Z góry dziękujemy za wsparcie naszej stacji diakonijnej.
 12. Stacja diakonija dysponuje pulsoksymetrami. W celu wypożyczenia, prosimy zgłosić się do p. Arlety Białas.
 13. Do nabycia lub odbioru przez osoby prenumerujące jest najnowszy numer Zwiastuna Ewangelickiego.

Ks. Marcin Kotas

 • 0