4. niedziela pasyjna – Laetare

31.03.2019
"Jeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje; lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje. "
J 12,24
Introit: 35, Pieśni: 167,795,800,135, Kazanie: J 6,47-51
Nabożeństwo Słowa

4. niedziela pasyjna – Laetare

Jeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje; lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje.
(J 12,24)
 1. Po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne, którego głównym punktem obrad będzie wniosek Rady Parafialnej o zbycie nieruchomości parafialnej położonej w Poznaniu przy ul. Wierzbięcice 45.
 1. Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w środę o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo słowa w ramach tygodniowych nabożeństw pasyjnych.
 2. Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią św. w niedzielę za tydzień 7.04. o godz. 10.00.
 3. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się według ustalonego planu.
 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.
 5. W środę o godz. 15.00 odbędzie się Koło Seniorów, podczas którego zostaną przeprowadzone warsztaty florystyczne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach.
 6. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 7. Dnia 13 kwietnia (sobota) odbędą się w naszej Parafii Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne. Rekolekcje zaplanowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Początek o godz. 10.30, planowane zakończenie o godz. 14.30. Rekolekcje pt. Nie bój się o zdrowie i nie walcz z chorobą – pozwól Bogu objawić swoją chwałę poprowadzi  ks. Marek Jerzy Uglorz.
 8. Zwracamy się z informacją o możliwości odbywania domowych wizyt duszpasterskich połączonych ze Spowiedzią i Komunią św. Mamy tu na uwadze w szczególności osoby starsze, schorowane, które nie są w stanie dotrzeć na nabożeństwa. Prosimy o kontakt lub informację dotyczącą naszych współwyznawców, którzy życzyliby sobie takich odwiedzin przez duchownych.
 9. Wzorem poprzednich lat i tym razem zwracamy się z prośbą o wsparcie działalności Stacji Diakonijnej poprzez odpis 1 % podatku na rzecz naszej Parafii. W ubiegłym roku z otrzymanych w tej sposób środków zakupiliśmy nowe łóżko rehabilitacyjne oraz dofinansowaliśmy zakup aparatu słuchowego.  W tym roku planujemy wyposażyć łazienkę na parterze przy kancelarii w profesjonalny osprzęt dla osób niepełnosprawnych (uchwyty, umywalka, baterie, lustro).  Szczegóły dotyczące sposobu dokonywania odpisu znajdują się w Informatorze Parafialnym oraz na stronie internetowej.
 10. Rada Parafialna zwraca się z uprzejmą prośbą o nie parkowanie samochodów przy wejściu do kościoła.

Wspomnienie:

W pierwszą rocznicę śmierci wspominamy śp. Martę Rejer, która zmarła 30.03.2018 r. Przy tej okazji wspominamy jej męża śp. Henryka Rejera, który zmarł 3.04.1996 r. Wspominają i o modlitwę proszą córki i wnuki z rodzinami.

„Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch odpoczną, po pracach swoich, uczynki ich bowiem idą za nimi. (Obj 14,13)

Ks. Marcin Kotas

 • 0