Niedziela Palmowa

14.04.2019
"J 13,14-15"
Musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Introit: 39, Pieśni: 420,166,154,149,135, Kazanie: Iz 50,4-11
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

Niedziela Palmowa

Musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
(J 13,14-15)
 1. Dziś o godz. 12.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pt. Vanitas vanitatum et omia vanitas. Jest to koncert w ramach tegorocznego Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej organizowany przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zostanie jeszcze odprawione nabożeństwo wieczorne połączone ze Spowiedzią i Komunią Św.
 3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkotygodniowe. Najbliższe nabożeństwo spowiednio-komunijne odbędzie się w Wielki Czwartek o godz.18.00. W Wielki Piątek zostaną odprawione dwa nabożeństwa spowiednio-komunijne o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00.
 4. W 1. Święto Zmartwychwstania Pańskiego nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. o godz. 10.00. Natomiast w 2. dzień Świąt Wielkanocy nabożeństwo słowa o godz. 10.00.
 1. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.
 2. Próba Chóru Parafialnego odbędzie się w tym tygodniu w czwartek o 19.00.
 3. Z uwagi na nabożeństwo wielkoczwartkowe nie odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 4. Dobiega końca ogólnopolska akcja charytatywna: Skarbonka diakonijna. Prosimy o dostarczanie skarbonek do kancelarii parafialnej lub katechetom.
 5. Do końca kwietnia pozostaje czas na składanie deklaracji podatkowych. Zwracam się z serdeczną prośbą o wskazanie 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Diakonii. W stosownej rubryce należy wpisać nr KRS Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP KRS 0000260697 a w polu: cel szczegółowy: Diakonia Poznań.
 6. Zwracamy się z informacją o możliwości odbywania domowych wizyt duszpasterskich połączonych ze Spowiedzią i Komunią św. Mamy tu na uwadze w szczególności osoby starsze, schorowane, które nie są w stanie dotrzeć na nabożeństwa. Prosimy o kontakt lub informację dotyczącą naszych współwyznawców, którzy życzyliby sobie takich odwiedzin przez duchownych.
 7. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z wydawnictwami. Uwadze Zboru polecamy książeczkę pt. Konfirmacja – jej rola i miejsce we współczesnym Kościele (porusza mi.in. zagadnienie przystępowania dzieci do Komunii Św.). 
 1. Wczoraj przeżywaliśmy Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne. Gościliśmy współwyznawców z Kalisza, Konina, Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia, Elbląga i Sopotu. Był to wartościowy i błogosławiony czas. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację i poprowadzenie rekolekcji, jesteśmy także wdzięczni za przygotowane słodkości.

Ks. Marcin Kotas

 • 0