1. niedziela po Wielkanocy-Quasimodogeniti

28.04.2019
"Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana Naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. "
1 P 1,3
Introit: 46, Pieśni: 178, 196, 660, 202, Kazanie: 1 P 1,3-9
Nabożeństwo Słowa

1. niedziela po Wielkanocy-Quasimodogeniti

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana Naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
(1 P 1,3)
 1. Zapraszam na koncert finałowy w ramach Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej organizowany przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego. W programie m.in. fragmenty kantat J. S. Bacha. Koncert odbędzie się dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie.

 2. Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo według liturgii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego poprowadzi je ks. Tadeusz Jelinek proboszcz parafii reformowanej w Żychlinie.

 3. Zapraszam na nabożeństwo za tydzień w niedzielę 5 maja na godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo połączone ze spowiedzią i Komunią Św. Za tydzień odbędzie się także nabożeństwo w naszym filiale w Gnieźnie o godz. 15.30.

 4. W bieżącym tygodniu ze względu na weekend majowy lekcje religii nie odbędą się.

 5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.

 6. W czwartek nie odbędzie się próba chóru parafialnego jak również spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła.

 7. Zapraszam serdecznie na Koło Seniorów, które odbędzie się w środę 8 maja o godz. 15.00. Gościem spotkania będzie pani dr Małgorzata Grzywacz.

 8. Zapraszamy wszystkich serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze. Spotkanie odbędzie się 19 maja po nabożeństwie. Temat spotkanie to „Całe prawdziwe życie jest spotkaniem” (Martin Buber) – o dialogu, relacji i spotkaniu. Spotkanie poprowadzi pan Paweł Łukasz Nowakowski-teolog, filozof, psycholog.

 9. Już dziś informujemy o tegorocznej Wiośnie Muzycznej u Luteranów. W ramach festiwalu zostaną wykonane 3 koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się 25 maja (sobota) o godz. 18.00. Pozostałe koncerty 1 i 8 czerwca.

 10. Po nabożeństwie zapraszam do parafialnego punktu z literaturą. Uwadze zboru polecam najnowszy numer czasopisma wydawanego przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe Wiara i Mundur.

 11. Od piątku do dnia dzisiejszego odbywają się w Warszawie obrady Synodu Kościoła, w których udział bierze także nasz proboszcz.

Ks. Marcin Kotas

 • 0