3. Niedziela po Wielkanocy-Jubilate

12.05.2019
"Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. "
2 Kor 5,17
Introit: 48, Pieśni: 194,179,722,187, Kazanie: Prz
Nabożeństwo Słowa

3. Niedziela po Wielkanocy-Jubilate

Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.
(2 Kor 5,17)
 1. Dziś po nabożeństwie w ramach obchodów Ewangelickich Dni Kultury zapraszamy na prelekcję dr Anety Sokół (Biblioteka Śląska w Katowicach) pt. Współczesna książka luterańska. Wydawcy, repertuar, czytelnicy.
 2. W niedzielę 19 maja zostaną odprawione dwa nabożeństwa: poranne o godz. 10.00 oraz nabożeństwo wieczorne o godz. 18.00.
 3. W niedzielę za tydzień po nabożeństwie porannym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze. Temat pt. Całe prawdziwe życie jest spotkaniem (Martin Buber) – o dialogu, relacji i spotkaniu poprowadzi Paweł Łukasz Nowakowski
 4. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć.
 5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.
 6. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się próba Chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 7. W dniach 18-19 maja odbędzie się Diecezjalny Zjazd Chórów, w którym udział weźmie na chór parafialny. W tym roku gospodarzem zjazdu jest parafia ewangelicka w Toruniu.
 8. Już po raz XIII odbędzie się w naszym kościele festiwal muzyczny pt. Wiosna Muzyczna u Luteranów. Koncerty odbywać się będą przez trzy kolejne soboty począwszy od 25 maja o godz. 18.00. Koncert inauguracyjny wykona orkiestra pod dyrekcją Adama Domurata z towarzyszeniem skrzypaczki Airi Suzuki z Japonii. W programie koncertu: Cztery pory roku Antonio Vivaldiego. Szczegóły dotyczące pozostałych koncertów znajdują się na zaproszeniach przy wyjściu z kościoła.
 9. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy doroczną zbiórkę pieniężną na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Z funduszu Bratniej Pomocy wspierane są parafie ewangelickie w remontach swoich kościołów, kaplic czy też plebanii. Prosimy o składanie ofiar na listę w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafialne z dopiskiem Bratnia Pomoc. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.
 10. Do odebrania i nabycia jest nowy numer dwutygodnika kościelnego

Wspomnienie:

W tych dniach mija 19. rocznica śmierci śp. Jadwigi Krzyżańskiej. Przy tej okazji wspominamy męża Zmarłej śp. Edmunda Krzyżańskiego, który zmarł przed 31 laty  oraz ich syna, który odszedł do Pana w lipcu 2018 r. Wspomina brat z rodziną.

Moim szczęściem być blisko Boga. Pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją. (Ps 73)

 

Ks. Marcin Kotas

 • 0