4. Niedziela po Wielkanocy-Cantate

19.05.2019
"Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił. "
Ps 98,1
Introit: 49, Pieśni: 429,620,623, 629,582, Kazanie: Dz 16,23-34
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

4. Niedziela po Wielkanocy-Cantate

Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił.
(Ps 98,1)
 1. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Dialogi w wierze. Temat pt. Całe prawdziwe życie jest spotkaniem (Martin Buber) – o dialogu, relacji i spotkaniu poprowadzi Paweł Łukasz Nowakowski
 2. Jeszcze dzisiaj zostanie odprawione nabożeństwo wieczorne o godz. 18.00.
 3. Zapraszam na nabożeństwo słowa za tydzień w niedzielę 26 maja o godz. 10.00
 4. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć.
 5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.
 6. W tym tygodniu nie odbędzie się próba się próba Chóru parafialnego.
 7. W czwartek o godz. 30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.  
 8. Już po raz XIII odbędzie się w naszym kościele festiwal muzyczny pt. Wiosna Muzyczna u Luteranów. Koncerty odbywać się będą przez trzy kolejne soboty począwszy od soboty 25 maja o godz. 18.00. Koncert inauguracyjny wykona orkiestra pod dyrekcją Adama Domurata z towarzyszeniem skrzypaczki Airi Suzuki z Japonii. W programie koncertu: Cztery pory roku Antonio Vivaldiego. Szczegóły dotyczące pozostałych koncertów znajdują się na zaproszeniach przy wyjściu z kościoła.
 9. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie dla pań, które odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 15.00. Gościem spotkania będzie dr Małgorzata Grzywacz, która przedstawi temat pt. „Historia pewnej księżniczki” czyli – Eva von Tiele-Winckler.
 10. Trwa doroczna zbiórka pieniężna na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Z funduszu Bratniej Pomocy wspierane są parafie ewangelickie w remontach swoich kościołów, kaplic czy też plebanii. Prosimy o składanie ofiar na listę w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafialne z dopiskiem Bratnia Pomoc. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.
 11. W dniu wczorajszym i dzisiejszym odbywa się Diecezjalny Zjazd Chórów, w którym udział bierze nasz chór parafialny.  W tym roku gospodarzem zjazdu jest parafia ewangelicka w Toruniu.
 12. Po nabożeństwie zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego punktu z literaturą. Uwadze zboru polecamy bezpłatny numer Gdańskiego Rocznika Teologicznego, który wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Ks. Marcin Kotas

 • 0