Koncert inauguracyjny XIII Wiosny Muzycznej u Luteranów

Na pierwszym koncercie w dniu 25.05.2019 r. o godz. 18.00 wystąpi młodzieżowa orkiestra symfoniczna „CoOperate Orchestra” pod dyrekcją Adama Domurata, która wykona „ Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego wraz z solistką, światowej sławy skrzypaczką – Airi Suzuki, usłyszymy również „Serenadę na smyczki” Edwarda Elgara.

CoOperate Orchestra to poznańska orkiestra symfoniczna założona i prowadzona przez dyrygenta Adama Domurata i managera Patrycję Jesionek. Od 2010 roku, CoOperate Orchestra wystąpiła w ponad 80 koncertach podczas licznych festiwali, projektów kulturalnych, konferencji naukowych, jubileuszy czy gali charytatywnych zarówno w Polsce jak i za granicą. Koncerty Orkiestry odbywają się regularnie w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i halach widowiskowych, m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, wrocławskiej Orbicie, gdyńskiej Arenie, poznańskiej Auli Uniwersyteckiej, Sali Ziemi MTP, Filharmonii Bałtyckiej czy Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Orkiestrę tworzą czołowi przedstawiciele młodego pokolenia muzyków, wykształconych w najlepszych uczelniach w Europie, m.in. w Wiedniu, Berlinie, Londynie, Paryżu, Bernie czy Rzymie. Nasi muzycy doskonalą swoje umiejętności podczas prestiżowych, międzynarodowych projektów orkiestrowych takich jak EUYO, I,Culture Orchestra, czy Santander Orchestra, oraz w trakcie kursów mistrzowskich na całym świecie, m.in. w USA, Niemczech, Francji, Islandii, Szwecji, Norwegii, Włoszech, Danii, Wielkiej Brytanii.

CoOperate Orchestra miała do tej pory okazję występować na scenie z wybitnymi przedstawicielami świata muzyki klasycznej i rozrywkowej, wśród których wymienić można Krzesimira Dębskiego, Tadeusza Kozłowskiego, Patricka Gallois, Moshe Aarona Epsteina, Kałudiego Kałudova, Barbarę Kubiak, Tomasza Kuka, Joannę Marcinkowską, Helenę Zubanovich, Macieja Pabicha, Ewę Murawską, Magdalenę Nowacką, Hanię Stach, Natalię Przybysz, Lombard czy Michała Szpaka.

Z dumą współpracujemy również z organizacjami charytatywnymi m.in. Sanctuary For Kids (Kanada), Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, poznańskie Hospicjum Palium, Drużyna Szpiku czy Fundacja Mam Marzenie.

CoOperate Orchestra prezentowała się do tej pory w różnorodnym repertuarze podczas wielu prestiżowych projektów takich jak Projekt Visual Concerts, Epic Game Music, Konferencji IPSA 2016 (Światowy Kongres Nauk Politycznyc), poznański Festiwal Juwenalia, Festiwal Transatlantyk w Łodzi, Festiwale Muzyki Paschalnej i Pasyjnej w Poznaniu i Mosinie, Koncerty Noworoczne Stowarzyszenia Lions Club Gdańsk Neptun, Międzynarodowe Festiwale Fletowe w Poznaniu, Festiwal Brahmsa, Międzynarodowy Konkurs Organowy Feliksa Nowowiejskiego, gdzie pełniła funkcję orkiestry konkuroswej, Festiwal Wiosna u Luteranów, cykl Muzyka Filmowa nad Wartą, oraz wielu innych.

Orkiestra posiada w dorobku fonograficznym album muzyki Konrada Mikaela Orna. W przygotowaniu są obecnie dwie płyty – Suor Angelica Giaccomo Pucciniego, oraz Koncerty Fortepianowe Johannesa Brahmsa.

Urodzona w Tokio w Japonii, Airi Suzuki jest laureatką nagród na wielu międzynarodowych konkursach.

W wieku 17 lat zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Następnie, otrzymała V nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Josepha Joachima w Hanowerze w 2012 r., a w 2015 r. – drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Valsesia Musica (pierwszej nagrody nie przyznano).

W 2004 roku zadebiutowała jako solistka w Suntory Hall z Tokyo Symphony Orchestra pod batutą Naoto Otomo. Airi miała zaszczy wykonać recital w słynnym Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonii Bratysławskiej i Teatrze Odeon Zwolle, podczas prestiżowego New Masters on Tour w 2013 roku. Ponadto często występuje jako solistka z wieloma japońskimi i europejskimi orkiestrami, takimi jak radio NDR -Filharmonic Hannover, Munich Chamber Orchestra, Filharmonią Poznańską, New Japan Philharmonic Orchestra, Japan Philharmonic Orchestra, Kanagawa Philharmonic Orchestra, Sendai Philharmonic Orchestra, Hiroshima Philharmonic Orchestra i Tokyo Philharmonic Orchestra.

W 2018 roku ukaże się jej debiutancki album z utworami Beethovena, Strawińskiego i Straussa. Studiowała w Toho Gakuen College w Tokio u Koichiro Harady oraz w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze u prof. Krzysztofa Węgrzyna.

Obecnie gra na skrzypcach G. Kneadagniniego Kneizel z G. Guadagnini z 1752 roku, które zostały jej wypożyczone przez NPO Yellow Angel.

Adam Domurat – Dyrygent, Pianista, Kompozytor

Ur. 25.01.1991 r. w Poznaniu

Adam Domurat ukończył z wyróżnieniem

w 2015r. studia na Akademii Muzycznej im.

I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Dyrygentura Symfoniczna i Operowa w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego oraz Fortepian w klasie prof. Alicji Kledzik. Swoje umiejętności rozwijał pod okiem takich mistrzów jak Yoav Talmi, Tadeusz Kozłowski, Tigran Alikhanów czy Martin Huges. Obecnie jest asystentem w klasie dra hab. Krzesimira Dębskiego.

Od 2016 r. pełni funkcję kierownika muzycznego oraz dyrygenta Orkiestry Antraktowej w Teatrze Polskim w Poznaniu. Jest także fundatorem oraz wiceprezesem zarządu fundacji „CoOperate Art” oraz dyrektorem artystycznym i dyrygentem CoOperate Orchestra, którą współtworzy od 2010 r.

 

Jest laureatem wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach dyrygenckich i pianistycznych, a także dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

 

Współpracował z większością Filharmonii oraz Teatrów Operowych w Polsce, a także z wybitnymi solistami formatu międzynarodowego m.in.: Patrick Gallois, Moshe Aron Epstein, Airi Suzuki, Ewa Murawska, Janusz Wawrowski, Karol Marianowski, Maciej Pabich, Mariusz Derewecki, Ewa Guzowska, Elżbieta Karolak, oraz z największymi śpiewakami polskiej sceny operowej: Katarzyna Hołysz, Iwona Hossa, Barbara Kubiak, Barbara Gutaj, Magdalena Nowacka, Marzena Michałowska, Michał Marzec, Tomasz Kuk, Stanisław Kufluk;

 

Wśród ponad 200 koncertów które poprowadził do najważniejszych można zaliczyć występy podczas wydarzeń takich jak: Festiwal Transatlantyk, cykl Visual Concerts Poznańska Wiosna Muzyczna, Epic Game Music, Festiwal Juwenalia Poznań, Międzynarodowy Festiwal Fletowy w Poznaniu, Europejskie Forum Fletowe w Kristiansand (Norwegia), Międzynarodowa Konferencja Nauk Politycznych IPSA.
W 2015 r. był dyrygentem konkursowym na V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, który jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie.

 

  • 0