5. niedziela po Wielkanocy-Rogate

26.05.2019
"Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił mi swej łaski. "
Ps 66,20
Introit: 50, Pieśni: 623,841,627,595, Kazanie: J 16,23-33
Nabożeństwo Słowa

5. niedziela po Wielkanocy-Rogate

Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił mi swej łaski.
(Ps 66,20)
 1. Zapraszam na nabożeństwo za tydzień w niedzielę 2 czerwca na godz. 10.00, będzie to nabożeństwo połączone ze spowiedzią i Komunią Św. Za tydzień zostanie także odprawione nabożeństwo w naszym filiale w Gnieźnie o godz. 15.30.

 2. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy Święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej okazji zostanie odprawione nabożeństwo słowa o godz. 18.00.

 3. W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć.

 4. W wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.

 5. W związku ze świętem Wniebowstąpienia Pańskiego w najbliższy czwartek nie odbędzie się próba chóru parafialnego oraz spotkanie dla osób zainteresowanych.

 6. 1 czerwca tj. w sobotę za tydzień o godz. 15.00. Gościem spotkania będzie dr Małgorzata Grzywacz, która przedstawi temat pt. „Historia pewnej księżniczki” czyli – Eva von Tiele-Winckler.

 7. Trwa XIII Wiosna Muzyczna u Luteranów. Najbliższy koncert odbędzie się w sobotę 1 czerwca o godz. 18.00. Tytuł koncertu to: „Między niebem a ziemią” a wykonają go: Magdalena Hudzieczek – Cieślar (sopran), Małgorzata Raszyk-Kopczyńska (organy) oraz Mikołaj Zgółka (skrzypce). Szczegółowy program festiwalu zamieszczony jest na wydrukach oraz na stronie internetowej parafii.

 8. W poniedziałek 3 czerwca odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

 9. Prezes Rady Parafialnej zwołuje na dzień 9 czerwca (niedziela) po nabożeństwie Zgromadzenie Parafialne. Głównym punktem obrad będzie korekta uchwały dotyczącej zbycia nieruchomości parafialnej przy ul. Wierzbięcice 45.

 10. w niedzielę 16 czerwca przeżywać będziemy nabożeństwo na zakończenie roku szkolnego. Po nabożeństwie odbędzie się Piknik parafialny dla wszystkich naszych parafian starszych i młodszych. Przy tej okazji zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie przy organizacji tego wydarzenia. Będziemy wdzięczni za ciasta, sałatki, napoje lub też inne produkty. Prosimy o zapisy na listę w kancelarii parafialnej.

 11. Przypominamy o ogólnokościelnej zbiórce pieniężnej na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa.

Ks. Marcin Kotas

 • 0