6. Niedziela po Wielkanocy-Exaudi

2.06.2019
"A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę. "
J 12,32
Introit: 52, Pieśni: 429,634,810,685,301, Kazanie: Ef 3,14-21
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

6. Niedziela po Wielkanocy-Exaudi

A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.
(J 12,32)
 1. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Święto Zesłania Ducha Św. Z tej okazji zostanie odprawione nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. Natomiast w drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Św. tj. w poniedziałek 10 czerwca o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo słowa. Po nabożeństwie zapraszamy do ogrodu parafialnego na smażenie jajecznicy.
 2. Jeszcze dziś o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert dyplomowy studenta Akademii Muzycznej w Poznaniu Stanisława Stanickiego z towarzyszeniem orkiestry barokowej Contro. Zapraszamy!
 3. W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć.
 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.
 5. W środę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Koła Seniorów. Spotkanie poprowadzi Wojciech Meixner, który przybliży postać Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 6. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru parafialnego, a o godz. 19.30 spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 7. Przypominamy o ogólnokościelnej zbiórce pieniężnej na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa.
 8. Trwa XIII Wiosna Muzyczna u Luteranów. Przed nami ostatni już koncert w sobotę 8.06.
  o godz. 18.00. Będzie to recital organowy w wykonaniu prof. Jerzego Dziubińskiego. Szczegółowy program festiwalu zamieszczony jest na wydrukach oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy.
 9. Prezes Rady Parafialnej zwołuje na dzień 9 czerwca (niedziela) po nabożeństwie Zgromadzenie Parafialne. Głównym punktem obrad będzie korekta uchwały dotyczącej zbycia nieruchomości parafialnej przy ul. Wierzbięcice 45 w Poznaniu. Zaś w niedzielę 23 czerwca po nabożeństwie odbędzie się kolejne Zgromadzenie Parafialne w celu przyjęcia sprawozdania finansowego z działalności gospodarczej.
 10. W niedzielę 16 czerwca przeżywać będziemy nabożeństwo na zakończenie roku szkolnego. Po nabożeństwie odbędzie się Piknik parafialny dla wszystkich naszych parafian, starszych i młodszych. Przy tej okazji zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie przy organizacji tego wydarzenia. Będziemy wdzięczni za ciasta, sałatki, napoje lub też inne produkty. Prosimy o zapisy na listę w kancelarii parafialnej.
 11. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest dwutygodnik kościelny Zwiastun ewangelicki oraz Informator Parafialny.

Ks. Marcin Kotas

 • 0