Święto Zesłania Ducha Świętego

9.06.2019
"Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie – mówi Pan Zastępów. "
Za 4,6
Introit: 53, Pieśni: 434,214,360,715,205, Kazanie: Ew. Jana 14,15-19.23-27
Nabożeństwo ze Spwiedzią i Komunią Św.

Święto Zesłania Ducha Świętego

Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie – mówi Pan Zastępów.
(Za 4,6)
  1. Dziś bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne, którego głównym punktem będzie korekta uchwały dotyczącej zbycia nieruchomości parafialnej przy ul. Wierzbięcice 45 w Poznaniu. Przy tej okazji informujemy, iż w niedzielę 23 czerwca odbędzie się kolejne Zgromadzenie Parafialne w celu przyjęcia sprawozdania finansowego z działalności gospodarczej.

  2. W niedzielę 16 czerwca o godz. 10.00 przeżywać będziemy nabożeństwo rodzinne na zakończenie roku szkolnego. Po nabożeństwie odbędzie się Piknik parafialny dla wszystkich naszych parafian, starszych i młodszych. Przy tej okazji zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie w organizacji tego wydarzenia. Będziemy wdzięczni za ciasta, sałatki, napoje lub też inne produkty. Prosimy o zapisy na listę w kancelarii parafialnej. Za tydzień będziemy prosić o złożenie ofiary na Fundusz pracy z dziećmi i młodzieżą.

  3. W poniedziałek przeżywać będziemy 2.dzień Świąt Zesłania Ducha Św. z tej okazji zostanie odprawione nabożeństwo słowa o godz. 18.00. Po nabożeństwie zapraszamy do ogrodu parafialnego na smażenie jajecznicy.

  4. W bieżącym tygodniu lekcje religii odbędą się zgodnie z planem zajęć.

  5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.

  6. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru parafialnego, a o godz. 19.30 spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła.

  7. Dobiega końca ogólnokościelna zbiórka pieniężna na rzecz funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Ofiary można jeszcze składać do wtorku w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto bankowe z dopiskiem: Bratania Pomoc.

  8. Zachęcamy Parafian do włączenia się w parafialną akcję ekologiczną pt. Puszka dla parafii. Szczegóły dotyczące tej akcji znajdują się na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

  9. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest dwutygodnik kościelny Zwiastun ewangelicki oraz Informator Parafialny.

Wspomnienie:

W tym roku mija 10.rocznica śmierci śp. Mieczysława Przybylskiego. Wspominają siostra Irena z synem. Przy tej okazji wspominamy także rodziców śp. Irenę i Stanisława Przybylskich.

W czerwcu mija 10.rocznica śmierci śp. Alfredy Stürmer z domu Schirle zaś, w kwietniu tego roku minęła 12.rocznica śmierci jej męża śp. Edwarda Stürmera. Drogich rodziców wspominają synowie i córka z rodzinami.

Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie i wyjdzie i pastwisko znajdzie”(J 10,9).

Ks. Marcin Kotas

  • 0