Parafialny obóz młodzieżowy w Sorkwitach

W dniach 21-25 sierpnia br., młodzież z naszej parafii, pod opieką katechety Filipa Lipińskiego, Sandry Śliwki-Lipińskiej i Magdy Pinkas, uczestniczyła w obozie parafialnym w Sorkwitach. Dziewięciu chłopców z Poznania przez pięć dni miało okazję do wspólnych modlitw, zwiedzania zakątków Mazur oraz zabawy. Każdego wieczora odbywały się rozważania biblijne prowadzone przez Filipa Lipińskiego, które nawiązywały do obchodzonego przez nasz Kościół „Roku troski o
stworzenie”.

W czasie obozu uczestnicy mieli okazję zwiedzić olsztyńskie Muzeum Nowoczesności, tamtejszy kościół ewangelicki oraz„Ogrody z pasją” w podmrągowskim Marcinkowie, czy Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie (które wzbudziło największe zainteresowanie).

Innymi atrakcjami w czasie obozu były nocne podchody, wycieczki kajakami wzdłuż Jeziora Gielądzkiego, badminton oraz aktywny wypoczynek na sorkwickiej plaży.

Wieczorem, przed dniem odjazdu, wszyscy uczestnicy zgromadzili się przy ognisku, gdzie wspólnie jedli grillowane specjały i śpiewali pieśni.

Ostatniego dnia wszyscy udali się do miejscowego kościoła ewangelickiego, aby przeżywać niedzielne nabożeństwo, które poprowadził proboszcz sorkwickiej parafii, ks. Krzysztof Mutschmann.

  • 0