13. Niedziela po Trójcy Świętej – Pamiątka Poświęcenia Kościoła

15.09.2019
"O jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła z radości do Boga Żywego."
Ps 84,2-3
Introit: 110, Pieśni: 434, 306, 557, 716, 323, Kazanie: ks. bp Marian Niemiec
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

13. Niedziela po Trójcy Świętej – Pamiątka Poświęcenia Kościoła

Hasło biblijne: O jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja wzdycha i omdlewa z tęsknoty do przedsionków Pańskich. Serce moje i ciało woła z radości do Boga Żywego”. (Ps 84,2-3)

Introit: 110; pieśni: 434, 306, 557, 716, 323

kazanie: ks. bp Marian Niemiec

  1. Po nabożeństwie zapraszamy na poczęstunek, zaś po poczęstunku odbędzie się w kościele spotkanie z ks. bp. Marianem Niemcem, który opowie o życiu i funkcjonowaniu Diecezji Katowickiej.
  2. Zapraszam na nabożeństwo słowa w niedzielę za tydzień 22.09. na godz. 10.00.
  3. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z ustalonym planem zajęć.
  4. W tym tygodniu nie odbędzie się próba chóru parafialnego.
  5. W czwartek o godz. 30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  6. W najbliższą sobotę w ramach Nocy Świątyń zainaugurujemy w naszym kościele nowy cykl wydarzeń pt. Przestrzenie Sacrum. W ramach tego spotkania odbędzie się m.in. wykład prof. Władysława Wróblewskiego pt. Ewangelickie Przestrzenie Sacrum oraz koncert Orkiestry Minus 1 Oleszak/Mańko. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy.
  7. Nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę 29 września. Wzorem poprzednich lat planujemy i tym razem przeprowadzić  w parafii zbiórkę artykułów spożywczych (np. mąka, cukier, makarony), szkolnych (długopisy, kredki, zeszyty, bloki rysunkowe), higienicznych (pasta do zębów, szampon, mydło,), które przekażemy podopiecznym Diakonijnej Spółki Zatrudnienia, której nasza parafia jest udziałowcem. Zbiórkę zakończymy w dniu Święta Żniw. W holu przy kościele będę przygotowane stosowne pojemnika na artykuły. Z góry dziękuję za zaangażowanie  i okazaną pomoc. Zaś po nabożeństwie odbędzie się w naszym kościele koncert Zespołu Zelowskie Dzwonki, który działa przy parafii ewangelicko-reformowanej w Zelowie. Serdecznie zapraszamy.
  8. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawniczą w naszym punkcie z literaturą.  Do odebrania jest nowy, powakacyjny numer Informatora Parafialnego.

 

Z żałobnej karty:

W miniony wtorek 10.09. zmarła śp. Teresa Bączkowska-Andrzejewska przeżywszy 88 lat. Pożegnanie naszej siostry odbędzie się w poniedziałek 16.09. o godz. 12.45 na Cmentarzu Miłostowskim w kaplicy od. ul. Gnieźnieńskiej.

Ks. Marcin Kotas

  • 0