15. rocznica poświęcenia kościoła Łaski Bożej w Poznaniu

W niedzielę 15. września 2019 roku obchodziliśmy w naszej parafii piętnastą pamiątkę poświęcenia nowego kościoła parafialnego – kościoła Łaski Bożej. Kościół został oddany do użytku i uroczyście poświęcony w 2004 roku, po wielu latach zmagań z administracją państwową, jak i problemów, które wiązały się ze sfinansowaniem jego budowy. Dziś, wraz z centrum parafialnym, służy poznańskim luteranom, jako miejsce nabożeństw, spotkań kościelnych, lekcji religii, ale i koncertów i wydarzeń kulturalnych.

Szczególnym gościem tegorocznych obchodów był Biskup Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. dr Marian Niemiec. Bp dr Niemiec w tym szczególnym dniu służył nam zwiastowaniem Słowa Bożego. Po nabożeństwie z kolei opowiedział naszym parafianom o trudach i obowiązkach związanych ze służbą w diecezji katowickiej.

Obchody upamiętniające poświęcenie kościoła zbiegły się w tym roku z urodzinami naszego pastora, ks. proboszcza Marcina Kotasa.

  • 0