Noc Świątyń 2019

W sobotę 21. września 2019 w naszym kościele mogliśmy przeżywać kolejną edycję Nocy Świątyń. W tym roku wydarzenie zainaugurowało organizowany przez stowarzyszenie Lepszy Świat festiwal „Przestrzenie Sacrum”, trwający od 21.09 do 12.10.

W trakcie sobotniego wieczoru mieliśmy okazję usłyszeć prelekcję poprowadzoną przez prof. Władysława Wróblewskiego, członka naszej parafii i architekta wnętrza kościoła ewangelickiego Łaski Bożej w Poznaniu, na temat ewangelickich „przestrzeni sacrum” – zarówno dawnej, jak i współczesnej architektury kościołów ewangelickich.

Następnie uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z historią szesnastowiecznej Reformacji pisanej z perspektywy kobiet, za sprawą wystawy autorstwa prof. Małgorzaty Grzywacz „Kobiety Reformacji”.

Noc Świątyń w murach naszej parafii zakończył koncert muzyki eksperymentalnej w wykonaniu duetu Witolda Oleszaka (organy) i Ostapa Mańko (skrzypce).

  • 0