1. Niedziela po Epifanii – Niedziela Chrztu Pańskiego

10.01.2021
"Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. "
Rz 8,14
Introit: 18, Pieśni: 47, 108, 769, 76, Kazanie: ks. Marcin Kotas (Rz 12,1-8)
Nabożeństwo Słowa

1. Niedziela po Epifanii – Niedziela Chrztu Pańskiego

Hasło tygodnia: Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. (Rz 8,14)

Introit: 18
Pieśni: 47, 108, 769, 76
Kazanie: ks. Marcin Kotas (Rz 12,1-8)

Interludium: J.S. Bach – „Małe” Preludium G-mol, BWV 558
Postludium: J.S. Bach – Fuga G-mol, BWV 558

Nabożeństwo Słowa

  1. Zapraszam na nabożeństwo słowa Bożego w niedzielę 17.01. na godz. 10:00.
  2. Jeszcze dziś o godz. 15:50 na antenie TVP3 wyemitowane zostanie nabożeństwo z ewangelickiego kościoła Zbawiciela w Kluczborku. W przyszłym tygodniu, o tej samej porze zostanie wyemitowane nabożeństwo z ewangelickiego kościoła Jana Chrzciciela w Cisownicy. Harmonogram emisji nabożeństw ewangelickich w TVP3 znajduje się na naszej stronie internetowej.
  3. W czwartek o godz. 19:00 odbędzie się online spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Osoby, które chciałby wziąć udział w spotkaniu, a jeszcze się nie zgłosiły prosimy taką informację wysyłać na adres poznan@luteranie.pl.
  4. We wtorek 19.01 o godz. 19:00 poprzez platformę Zoom odbędzie się zdalne spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego. Temat spotkania brzmi: Chrześcijaństwo wobec osób LGBTQ+. Gośćmi spotkania będą Marcela Szumisławska Bengtsson, studentka teologii na Uniwersytecie w Lund, kandydatka do służby w ewangelicko-luterańskim Kościele Szwecji, p. Daria Grzywacz, studentka teologii na Uniwersytecie w Kilonii, kandydatka do służby w Kościele Ewangelickim Północnych Niemiec oraz ks. dr Kazimierz Bem – pastor ewangelicko reformowany ze Zjednoczonego Kościoła Chrystusa (USA). Informacje dotyczące zgłoszenia udziału dostępne są na profilu facebookowym Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego w Poznaniu.
  5. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą. Do odebrania i nabycia jest nowy numer czasopisma kościelnego Zwiastun. Ponadto polecamy Kalendarz ewangelicki (20 zł) oraz przewodnik po czytaniach biblijnych Z Biblią na co dzień (15 zł), a także zbiór rozważań i modlitw ks. Tadeusza Raszyka pt. Bo przy mnie stał (35 zł). Ukazał się nowy numer periodyku wydawanego przez PTEw Słowo i Myśl. Tematem wiodącym numeru są „Wymiary wolności. W numerze m.in. kazanie Biskupa Kościoła wygłoszone podczas nabożeństwa z okazji 100-lecia naszej Parafii. Czasopismo dostępne jest w wersji elektronicznej na blogu pt. Słowo i Myśl.
  6. Przypominamy, iż końcem stycznia mija termin opłacenia składki kościelnej. Przy tej okazji informujemy, iż osoby będące w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o zwolnienie ze składki kościelnej.
  7. W ramach diakonii parafialnej planujemy wspomóc parafian, w szczególności seniorów, ale nie tylko przez częściową refundację leków. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy. Osoby zainteresowane prosimy o złożenie w kancelarii parafialnej krótkiego pisma przewodniego wraz z dokumentami kasowymi: paragonami lub fakturami za zakup lekarstw.

Wspomnienie:

W 8. rocznicę śmierci wspominamy śp. Ryszarda Białasa, długoletniego członka Rady Parafialnej oraz pracownika naszej Parafii. Śp. Ryszard Białas zmarł 20.12.2012 r. przeżywszy 70 lat. Wspominają i o modlitwę proszą syn, synowa, wnuczki, bliższa i dalsza rodzina.

 

Jezus mówi: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto wierzy we Mnie, choćby i umarł,  będzie żył. (J 11,25)

ks. Marcin Kotas

  • 0