1. Niedziela po Epifanii – Niedziela Chrztu Pańskiego

Hasło tygodnia: Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. (Rz 8,14)

Introit: 18
Pieśni: 70, 108, 810, 76
Kazanie: ks. prof. Marek J. Uglorz (Mt 3,13-17)

  1. Dziś w godz. 11.30 – 16.30 odbędą się w naszej parafii warsztaty pt. Zmierz się ze swoim lękiem. Warsztaty poprowadzi ks. prof. Marek Jerzy Uglorz.
  2. W niedzielę 19.  stycznia o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo Spowiedzią i Komunią Św.
  3. Za tydzień po nabożeństwie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Dialogi w wierze. Temat w brzemieniu: Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba, a nie filozofów i uczonych…” (Pascal) – o różnych rodzajach wiary, zaprezentuje Paweł Łukasz Nowakowski.
  4. W tym tygodniu nasza Parafia będzie gospodarzem zimowego zjazdu Instytutu Pastoralnego. Gościć będziemy szesnaścioro młodych duchowych oraz praktykantów naszego Kościoła. Z uwagi na zajęcia Instytutu nie odbędą się w tym tygodniu lekcje, które prowadzi katecheta Filip Lipiński. Ponadto w tym tygodniu nie odbędzie się spotkanie dla studentów.
  5. Zapraszamy na spotkanie z cyklu: W bliskości Słowa i dialogu w środę na godz. 18.00. Tym razem zajmiemy się tematyką bieżącego roku, którą jest Wolność chrześcijańska.
  6. W czwartek o godz. 18.00 próba Chóru parafialnego zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  7. W tym tygodniu rozpoczynamy ekumeniczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Obchody zostaną zainagurowane w najbliższy piątek o godz. 12.00 Ekumeniczną Modlitwą Pamięci w Forcie VII przy Al. Polskiej. Rozważanie wygłosi bp dr Adrian Korczago. Zaś w czwartek 23. stycznia w naszym kościele zostanie odprawione nabożeństwo centrale, podczas którego kazanie wygłosi bp Szymon Stułkowski z Kościoła rzymskokatolickiego. Szczegółowy plan obchodów znajduje się na plakatach. Przy tej okazji polecamy uwadze obchody Dnia Judaizmu. Szczegóły na wyłożonych ulotkach oraz plakatach.
  8. W punkcie z literaturą jest do odebrania i nabycia nowy numer czasopisma kościelnego Zwiastun Ewangelicki.

ks. Marcin Kotas

  • 0