Komunikat dot. kwestii nabożeństw i wydarzeń parafialnych w marcu i kwietniu 2020

W związku z pojawiającymi się wśród członków zboru wątpliwościami, dotyczącymi tego, czy nabożeństwa w naszej Parafii są kontynuowane, informujemy, iż nabożeństwa odbywają się o regularnych porach, o czym informujemy w ogłoszeniach parafialnych. Przebiegają one z zastosowaniem należytych środków ostrożności, z zachowaniem maksymalnej liczby wiernych w kościele, określonej przez wytyczne Ministerstwa Zdrowia (maksymalnie 50 osób), oraz z uwzględnieniem odpowiedniej odległości (2m) pomiędzy wiernymi. W kościele ponadto przygotowaliśmy stanowisko z środkami antybakteryjnymi i maseczkami. Ze względu na istniejące ryzyko, nie odbywają się jedynie nabożeństwa z sakramentem Wieczerzy Pańskiej. Ponadto, dla osób, które ze względów bezpieczeństwa postanowiły pozostać w domu, nasze nabożeństwa są transmitowane poprzez portal Facebook na profilu naszej Parafii. Do oglądania transmisji nie jest wymagane posiadanie konta w portalu społecznościowym Facebook.

W trakcie nabożeństw nie odbywają się natomiast zajęcia szkółki niedzielnej. Ponadto w centrum parafialnym w okresie ochronnym przewidzianym przez władze państwowe, nie są przeprowadzane lekcje religii (uczniowie otrzymują tematy i zadania drogą mailową), próby chóru, spotkania dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła, spotkania studenckie, spotkania młodzieży pracującej, koło seniorów, spotkania W bliskości Słowa i dialogu, spotkania Dialogi w wierze, spotkania organizowane przez poznański oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego oraz inne zaplanowane na najbliższe dni wydarzenia. Na dziś trudno jest określić, czy tegoroczne Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne, połączone z diecezjalnym zjazdem młodzieży w Poznaniu zostaną odwołane, czy nie.

Harmonogram nadchodzących nabożeństw:
22.03.2020 – 4. Niedziela Czasu Pasyjnego (Laetare), godz. 10.00
25.03.2020 – Tygodniowe nabożeństwo pasyjne (Dzień Zwiastowana Marii Pannie), godz. 18.00
29.03.2020 – 5. Niedziela Czasu Pasyjnego (Judica), godz. 10.00
01.04.2020 – Tygodniowe nabożeństwo pasyjne, godz. 18.00
05.04.2020 – 6. Niedziela Czasu Pasyjnego (Niedziela Palmowa), godz. 10.00

W przypadku zmiany wytycznych ze strony Ministerstwa Zdrowia, władz miasta Poznania i zwierzchnictwa diecezji, bądź Kościoła będziemy informowali o ewentualnych zmianach w planie nabożeństw.

 

  • 0