Informacja dotycząca nabożeństw w okresie do 03.05.2020

Drodzy Parafianie,

od 20 kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów, zawierające aktualne regulacje w zakresie udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym.

Nowe wytyczne państwowe dopuszczają udział większej liczby osób na nabożeństwach, jednakże władze naszego Kościoła, podkreślając jego autonomię i samodzielność, a przede wszystkim kierując się wykraczającą ponad zalecenia Rządu odpowiedzialnością daną nam w Chrystusie, potwierdzoną na kartach Pisma Świętego, a ostatecznie wyrażoną w starokościelnych wyznaniach wiary i Księgach Wyznaniowych Kościoła Luterańskiego, kierują do wszystkich parafii zalecenie, aby do niedzieli Jubilate (3. maja) publiczne nabożeństwa zostały zawieszone, lub odbywały się w składzie umożliwiającym przygotowanie nagrania, bądź transmisji internetowej (przy maksymalnie pięciu uczestnikach, nie wliczając osób prowadzących nabożeństwo).

Mając na względzie odpowiedzialność za nasz Zbór, kierując się jego dobrem oraz podążając za troską wypływającą z wiary w Chrystusa, podjęliśmy decyzję, aby publiczne nabożeństwa w kościele Łaski Bożej w Poznaniu zostały zawieszone, zgodnie z zaleceniami władz Kościoła. Nabożeństwa będą odprawiane przy udziale pięciu osób, tak, aby możliwe było przeprowadzenie transmisji internetowych na naszym kanale YouTube, dostępnych w każdą niedzielę od godz. 9:55. Informacje z odnośnikiem do kanału będą udostępniane na naszym profilu Facebookowym i stronie internetowej Parafii.

Zachęcamy również do uczestniczenia w nabożeństwach emitowanych przez TVP3 w każdą niedzielę o godz. 13:00.

Z życzeniami Bożego błogosławieństwa,

Ks. Marcin Kotas

  • 1