Piknik w Jerzykowie

Mimo zapowiadanej kiepskiej pogody w tym roku zebrało się w Jerzykowie około 30 osób. Jak się jednak okazało nie tylko nie padało, ale nawet wyszło słońce. Uczestnicy pikniku mogli raczyć się wspaniałą karkówką i kiełbasą z grilla, a także wyjątkową grochówką przygotowaną przez naszego kościelnego p. Chrystiana Białasa. Nie zabrakło także ciast i sałatek przywiezionych przez uczestników pikniku.

Kiedy wszyscy się już posilili nadszedł czas na tradycyjny już mecz w piłkę nożną, który przysporzył zawodnikom, a także zebranym kibicom wiele radości. Znaleźli się także amatorzy spaceru, którzy postanowili wybrać się nad jezioro.Kiedy już wszystkim zabrakło sił nadszedł czas na oficjalną część spotkania. Ks. Wojtek poprowadził modlitwę oraz śpiew.  Przypomniał także, że dzisejszy dzień jest także świętem dla ewangelików. Jest to bowiem święto Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Wszyscy zebrani mogli posłuchać krótkiej prelekcji na temat genezy tego święta, a także zadań jakie Bratnia Pomoc wypełnia.

Spotkanie trwało do późnych godzin popołudniowych. W blasku wiosennego słońca wspólnym rozmowom nie było końca. Tym bardziej żal było opuścić nasz dom w Jerzykowie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mimo nieciekawych prognoz zdecydowali się wziąć udział w pikniku. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania za rok!

  • 0