Obóz dla dzieci w Warcinie

W dniach 4 – 17 lipca br. dzieci i młodzież z Diecezji Pomorsko -Wielkopolskiej kolejny raz miały możliwość wziąć udział w diecezjalnym obozie młodzieżowym. Tym razem gościć mogliśmy w przepięknie położonym internacie Zespołu Szkół Leśnych w Warcine koło Słupska.

Tematyka obozu skupiała się wokół proroka Eliasza, jego wierności i wytrwałości w służbie Bogu. Wersetem przewodnim był słynny fragment pierwszego Listu do Koryntian apostoła Pawła: „Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli.?”(1 Kor 9,24). Wieczorami natomiast wsłuchiwaliśmy się w historie chrześcijańskich sportowców, którzy swoim życiem składali świadectwo wiary i wierności.

Obok codziennych porannych i wieczornych modlitw dzień wypełniony był wieloma atrakcjami i zajęciami. I tak przed południem do wyboru były zajęcia plastyczne, nauka gry na gitarze oraz zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Ponieważ przez cały czas obozu pogoda dopisywała mogliśmy spędzać czas nad pobliskim jeziorem oraz organizować wycieczki nad morze (do Ustki i Darłówka), gdzie pod okiem ratowników kąpaliśmy się w Bałtyku.

W niedzielę 11 lipca na zaproszenie ks. Wojciecha Froehlicha wzięliśmy udział w nabożeństwie w słupskim kościele. Wspólnie zaśpiewaliśmy także kilka pieśni przy akompaniamencie gitary.

Jednak nawet gdy spędzaliśmy czas na miejscu nie można było narzekać na nudę. Mogliśmy zwiedzić pałac Bismarcka, posłuchać o ochronie przyrody i pracy leśników, czy wziąć udział w ekumenicznej modlitwie ze śpiewami Taize. Poza tym dzień umilały nam liczne zawody i konkurencje odbywające się w ramach obozowych zawodów.

Ponieważ czas w miłym gronie szybko ucieka, nadszedł czas pożegnań i rozstań. Jednak wszyscy obiecaliśmy sobie, że spotkamy się już niedługo na młodzieżowych zjazdach i kolejnym obozie już za rok!

xWP

  • 0