Ogłoszenia parafialne

5. niedziela pasyjna

22 marca 2015 r.

Hasło tygodnia: Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył
i oddał życie swoje na okup za wielu. (Mt 20,28)

 

 

Ogłoszenia parafialne

1. Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w środę o godz. 18.00 – będzie to tygodniowe nabożeństwo pasyjne. Z kolei w niedzielę 29.03. o godz. 10.00 przeżywać będziemy nabożeństwo z okazji Niedzieli Palmowej.

2. Spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej we wtorek o godz. 19.00.

3. W czwartek o godz. 18.30 próba Chóru Parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem.

4. Przypominam o akcji Skarbonka diakonijna. Zebrane środki przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację osób starszych. Akcja trwa do Niedzieli Palmowej.

5. Uprzejmie przypominam o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Diakonii naszej Parafii. Szczegóły w Informatorze Parafialnym oraz na stronie internetowej.

6. Wczoraj przeżywaliśmy Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne. Gościliśmy Parafian z Piły, Kalisza, Bydgoszczy oraz Konina, Był to wartościowy i błogosławiony czas. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji spotkania pasyjnego.

7. Po nabożeństwie zapraszam punktu z wydawnictwami. Do odebrania jest najnowszy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun.

 

 

Wspomnienie:

W 3. rocznicę śmierci wspominamy śp. ks. sen. Tadeusza Raszyka, wieloletniego proboszcza poznańskiej Parafii, konseniora i seniora Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Śp. ks. Tadeusz Raszyk zmarł po długotrwałej i ciężkiej chorobie 23.03.2012 r. w Poznaniu przeżywszy 64 lata. Pozostawił żonę, troje dzieci z rodzinami, bliższą i dalszą rodzinę.

 

?Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny. (2 Kor 5,1)

 

 

Ks. Marcin Kotas

  • 0