Skarbonka Diakonijna 2015

Drodzy Siostry i Bracia,

Z okazji Święta Diakonii przypadającego w 1. Niedzielę Pasyjną Invocavit, chcielibyśmy przede wszystkim serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i ofiarność, dzięki której mogliśmy pomóc wielu potrzebującym. Szczególnie w Święto Diakonii chcemy docenić pracę wszystkich wolontariuszy w parafiach, komisjach diakonijnych, w służbie odwiedzinowej, ich bezinteresownej działalności na rzecz drugiego człowieka.

W Niedzielę Invocavit Diakonia naszego Kościoła po raz dziesiąty rozpoczyna także akcję Skarbonka diakonijna 2015. Prowadzimy ją wspólnie z Caritas Polska, Eleos Kościoła Prawosławnego i z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Hasło tegorocznej edycji Skarbonki diakonijnej brzmi Wiara i miłosierdzie. Poprzez tę akcję pasyjną chcemy wszystkich zachęcać do praktykowania żywej wiary, która wyraża się w dobrym czynieniu dla innych, zwłaszcza tych, którzy nie mogą się sami o siebie upomnieć, którzy potrzebują codziennego wsparcia i naszej uwagi.

Zebrane środki chcemy przeznaczyć na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Nasze wsparcie może przywrócić starszym oraz chorym ludziom nadzieję i wiarę w siebie, a także poczuć się na nowo potrzebnymi.

 

Warszawa, 17 lutego 2015

Wanda Falk  Bp Ryszard Bogusz

Dyrektor generalny Diakonii  Prezes Diakonii

  • 0