Zakończyła się akcja „Prezent pod choinkę”

W ubiegły piątek zakończyła się ogólnopolska akcja „Prezent pod choinkę”. Do tegorocznej akcji oprócz naszych parafian dołączyli: Przedszkole Polsko-Niemieckie „Ene-due-rabe”, Szkoła Podstawowa w Skórzewie oraz Zespół Szkół w Gułtowach. W sumie zebraliśmy 84 paczki! Część prezentów, jaka trafiła na naszą parafię, była już zapakowana w pięknie ozdobionych pudełkach po butach. Kolejną część należało przygotować. Ponieważ plastikowe pudła, wyłożone w Centrum Parafialnym zostały wypełnione po brzegi       słodyczami, przyborami szkolnymi, zabawkami itp. pracy związanej z  pakowaniem było co niemiara. Dzięki grupie gimnazjalistów, rodziców i dzieci udało się wszystko na czas. W sobotni poranek paczki wyruszyły w drogę do Bydgoszczy, by stamtąd trafić do Dzięgielowa(punktu zbiorczego akcji). To jednak nie koniec podróży. Po zwiezieniu wszystkich prezentów z różnych części Polski, zostaną one zapakowane na ciężarówki by wyruszyć na Ukrainę, Białoruś i do Rumunii. Tam czekają na nie dzieci, dla których ten prezent, to często jedyny Bożonarodzeniowy podarunek jaki otrzymują. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

„Ochotnego dawcę Bóg miłuje” (2 Kor 9,7) to nie kolejny slogan reklamowy lecz Słowo Bożej obietnicy.
  • 0