1. Święto Zmartwychwstania Pańskiego

1. Święto Zmartwychwstania Pańskiego

5 kwietnia 2015 r.

Hasło tygodnia: Chrystus Pan mówi: Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki i mam klucze śmierci i piekła. (Obj 1,18)

 

Introit:44; pieśni: 434,194,178,192,181

kazanie: ks. Marcin Kotas (Mk 16,1-8), nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

 

Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszam na nabożeństwo w Poniedziałek Wielkanocy na godz. 10.00. W dniu jutrzejszym zostanie również odprawione nabożeństwo we Wrześni o godz. 13.00

2. W niedzielę za tydzień 12 kwietnia zostanie odprawione nabożeństwo w liturgii Kościoła Ewangelicko ? Augsburskiego. Nabożeństwo poprowadzi ks. Tadeusz Jelinek-proboszcz parafii reformowanej w Żychlinie.

3. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć.

4. Zapraszam na kwietniowe spotkanie Koła Seniorów, które odbędzie się w środę 8 kwietnia o godz. 15.00.

5. W najbliższy czwartek nie odbędzie się próba Chóru parafialnego. Zainteresowanych nauką naszego Kościoła zapraszam na spotkanie na czwartek na godz. 19.30.

6. Centrum Misji i Ewangelizacji zwraca się do kobiet z prośbą o włączenie w akcję charytatywną pt. Sekretna Misja Kobiet. Poprzez akcję organizatorzy pragną odpowiedzieć na potrzeby kobiet w Afryce, których jednym z największych trudności jest brak bielizny. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na wyłożonych ulotkach oraz plakatach. Koordynatorem akcji z ramienia naszej Parafii jest Anna Kotas.

7. Dobiega końca ogólnopolska akcja charytatywna: Skarbonka diakonijna. Prosimy o dostarczanie skarbonek do kancelarii parafialnej lub katechetom.

8. Do końca kwietnia pozostaje czas na składanie deklaracji podatkowych. Zwracam się z serdeczną prośbą o wskazanie 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Diakonii. We właściwej rubryce należy wpisać nr KRS Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP KRS 0000260697 a w polu: cel szczegółowy: Diakonia Poznań.

9. Zapraszam do zapoznania się z nowymi publikacjami w naszym punkcie z literaturą. Do nabycia jest najnowszy nr czasopisma kościelnego Zwiastun oraz dwumiesięcznik Wiara i Mundur.

Ks. Marcin Kotas

  • 0