3. Niedziela po Wielkanocny

Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.(2 Kor 5,17)
"

26 kwietnia 2015 r.

kazanie: ks. Marcin Kotas (Ew. Jana 15,1-8), nabożeństwo słowa

"
Introit: , Pieśni: , Kazanie:
Nabożeństwo

3. Niedziela po Wielkanocny

Ogłoszenia parafialne

1. Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę 3 maja o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo spowiednio-komunijne. W niedzielę za tydzień odbędzie się także nabożeństwo w naszym filiale w Gnieźnie o godz. 15.30.

2. Z uwagi na Święto Pracy, piątkowe lekcje nie odbędą się.

3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.

4. W tym tygodniu próba Chóru Parafialnego odbędzie się wyjątkowo w środę o godz. 18.00.

5. W bieżącym tygodniu nie odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek 7 maja o godz. 19.30

6. W dniach 9-10 maja odbędzie się w Bydgoszczy Diecezjalny Zjazd Chórów, w którym udział weźmie nasz Chór parafialnym. Ponadto w niedzielę 10 maja przeżywać będziemy w Bydgoszczy uroczyste nabożeństwo połączone z poświęceniem nowo wybudowanego Centrum Parafialnego. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10.00.

7. Już dziś zapraszam na Koło Seniorów, które odbędzie się w środę 6 maja, wyjątkowo o godz. 14.00. Gościem spotkania będzie Małgorzata Raszyk ? Kopczyńska, która zaprezentuje temat: Chorał Protestancki.

8. W ramach majowego spotkania Koła Pań planowana jest wizyta w pracowni znanej poznańskiej poetki Kazimiery Iłłakowiczówny. Spotkanie w czwartek, 7 maja, o godz. 16.15 przy wejściu do Starego Zoo. Stamtąd wspólnie wyjście na ul. Gajową 4.

9. Wczoraj odbył się Parafialny Rajd Rowerowy. Trasa obejmowała przejazd z Poznania do Puszczykowa, gdzie czekało na uczestników ognisko. W tym miejscu dziękuję p. Bartkowi Ziebartowi, za inicjatywę oraz logistykę związaną z organizacją Rajdu.

10. Centrum Misji i Ewangelizacji zwraca się do kobiet z prośbą o włączenie w akcję charytatywną pt. Sekretna Misja Kobiet. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na wyłożonych ulotkach oraz plakatach.

11. Trwa ogólnopolska zbiórka ofiar na rzecz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zebrane środki rokrocznie przeznaczane są na wspieranie ubogich Parafii w remontach kościołów, plebanii, organów. Prosimy o składanie ofiar na listę w kancelarii parafialnej. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.

12. W Parafii istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na zakup lekarstw. Osoby będące w trudnej sytuacji finansowej zachęcamy do złożenia takiego wniosku w Kancelarii Parafialnej.

13. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą, gdzie można nabyć nowy numer kwartalnika Słowo i myśl, który poświęcony jest ordynacji kobiet. Do odebrania oraz nabycia jest również najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun.

Z żałobnej karty :

W ubiegłą niedzielę zmarła w wieku 59 lat śp. Renata Ostryk, żona ks. Jana Ostryka, proboszcza parafii metodystycznej w Poznaniu. Pozostawiła męża, pięcioro dzieci z rodzinami, bliższą i dalszą rodzinę. Jej pogrzeb odbył się w miniony czwartek na Cmentarzu Miłostowo.

Wspomnienie:

W pierwszą rocznicę śmierci wspominamy śp. Wandę Grzonkę, która zmarła 24 kwietnia 2014 r. przeżywszy 82 lata. Wspominają i o modlitwę prosi córka Renata z rodziną. (1 zw.914)

 

” Lecz ja wiem, że Odkupiciel mój żyje i że jako ostatni nad prochem stanie”. (Hi 19,25)

  • 0