Święto Zesłania Ducha Świętego – Konfirmacja

"Jezus Chrystus mówi: nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem."
J 15,16a
Introit: 104, Pieśni: 434, 369, 716, 265, 448, 225; z udziałem Chóru parafialnego, Kazanie: ks. Marcin Kotas (J 14,23-27)
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

Święto Zesłania Ducha Świętego – Konfirmacja

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo z okazji 2. dnia Świąt Zesłania Ducha Św., które odbędzie się w poniedziałek 25 maja o godz. 18.00. Po nabożeństwie zapraszamy do ogrodu parafialnego na smażenie jajecznicy.
 2. W niedzielę za tydzień 31 maja z okazji Dnia dziecka obchodzić będziemy Święto Parafialne. Tradycyjnie w tym dniu pragniemy zorganizować piknik
  w naszym ogrodzie parafialnym. Zwracam się z uprzejmą prośbą do Parafian
  o przygotowanie wypieków, sałatek, napojów lub innych artykułów.
  W kancelarii parafialnej znajduje się lista, na którą można się wpisać.
 3. Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą zgodnie z ustalonym planem.
 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.
 5. W czwartek o godz. 18.30 próba Chóru parafialnego. Zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 6. Wczoraj odbył się drugi koncert w ramach Wiosny Muzycznej u Luteranów. Przed nami ostatni koncert w sobotę 30 maja o godz. 18.00. Wystąpi konsort renesansowych fletów poprzecznych Epithalamion. Zapraszamy.
 7. W poniedziałek 1 czerwca o godz.17.00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej.
 8. Przewodniczący Rady Parafialnej zwołuje posiedzenie Zgromadzenia Parafialnego na niedzielę 14 czerwca po nabożeństwie.
 9. Trwa zbiórka ofiar na Fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zebrane środki corocznie przekazywane są na wspieranie remontów kościołów oraz ich budowy. Lista ofiar wyłożona jest w kancelarii. Ponadto ofiara
  z dzisiejszego nabożeństwo zostanie w całości przeznaczona na Fundusz.
  Z serca dziękuję za złożone ofiary.
 10. Dobiega końca ogólnopolska akcja charytatywna pt. Sekretna Misja Kobiet. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę i zechcieli wspomóc kobiety w Afryce.
 11. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą, gdzie można nabyć lub odebrać najnowszy numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun.
 12. Dziękuję rodzicom tegorocznych konfirmantów za kwiaty na Ołtarz.

Ks. Marcin Kotas

 • 0