Come, let us sing...

Gospel-Friends-Barnsdorf

Come, let us sing…

Chodź i śpiewaj, śpiewaj Panu na chwałę! Tą pieśnią zespół wokalno-instrumentalny „Gospel-Friends-Barnsdorf” z Niemiec, który gościł w naszej Parafii w ubiegły weekend, rozpoczął niedzielne nabożeństwo.
Jedenastoosobową grupę mieliśmy okazję usłyszeć dwukrotnie. Po nabożeństwie odbył się godzinny koncert. Zaprezentowali bardzo urozmaicony repertuar. Od pieśni gospel w języku angielskim, przez pieśni afrykańskie, po pieśni w języku niemieckim. A to wszystko przy akompaniamencie keyboardu, Djembe (bębna) oraz fletu. Pieśni rozgrzewały nasze dusze, ale także nasze ręce. Zgromadzeni na koncercie byli nie tylko biernymi słuchaczami, ale aktywnymi uczestnikami. Był to błogosławiony dla wszystkich czas, który żywo oddawał słowa psalmu 150:„Alleluja, Chwalcie Boga w świątyni jego…chwalcie go bębnem i pląsaniem, chwalcie go na strunach i na flecie!…Niech wszystko, co żyje, chwali Pana! Alleluja!
Oczarowani naszą parafią i miastem, chcą wrócić ponownie. Ich pragnieniem jest poszerzenie repertuaru o pieśni w języku polskim.

  • 0