Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Pile

Październik to tradycyjnie okres, w którym wspominamy dzieło Reformacji. Nie inaczej jest w naszej Diecezji, gdzie co roku młodzież spotyka się na Zjeździe poświęconym tematyce reformacyjnej.

 

W tym roku Zjazd odbył się w dniach 15-17 października w Pile. Uczestnicy, którzy stawili się w liczbie dwudziestu osób rozmawiali na temat tożsamości ewangelickiej. Czym ona jest i jakie ma dziś znaczenie, szczególnie dla ludzi młodych żyjących w realiach diaspory.

 

Zjazd rozpoczął się w piątek wieczorem w pięknym, nowym kościele. Uczestników zjazdu przywitał Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ? ks. Wojciech Płoszek, oraz gospodarz miejsca, ks. proboszcz Tomasz Wola, który przedstawił zebranym dzieje pilskiej parafii. Na dobranoc młodzież miała okazję obejrzeć film o Ditrichu Bonhoefferze.

 

W sobotę dzień rozpoczął się wcześnie a to ze względu na wiele zaplanowanych atrakcji. Na początek ks. proboszcz Tomasz Wola opowiedział o Hansie Christianie Andersenie i elementach ewangelickiej tożsamości zawartych w jego baśniach. To niezwykle ciekawe wystąpienie skłonił wielu do ponownego przyjrzenia się twórczości wybitnego Duńczyka.

 

Południe przyniosło długo oczekiwany punkt zjazdu czyli wspólne wyjście na bowling. Wspólna gra przyniosła wiele emocji i dobrej zabawy. Po południu ks. Wojciech Płoszek poprowadził dyskusję na temat poszukiwania własnej tożsamości oraz jak młodzi rozumieją tożsamość ewangelicką. Wieczrem natomiast wspólnie spędziliśmy czas grając w gry i długo rozmawiając.

Niedziela tradycyjnie przeznaczona jest na uroczyste nabożeństwo. Tym razem było to nabożeństwo młodzieżowe prowadzone przez ks. Michała Kuhna, oraz ks. Wojciecha Płoszka, który wygłosił kazanie. Oprawę muzyczną zapewnił pilski zespół N.O.C. Po nabożeństwie mieliśmy okazję spotkać się wraz z parafianami na wspólnej herbacie. Niestety czas szybko mija i trzeba było ruszyć w drogę powrotną do domu. Mimo tego na pewno spotkamy się na kolejnych diecezjalnych spotkaniach.

Organizatorzy serdecznie dziękują ks. Tomaszowi Woli oraz Parafii w Pile za miłe przyjęcie i gościnność w czasie Zjazdu.

xWP

  • 0