IX Ekumeniczne Świeto Biblii

Jak co roku pod koniec października mogliśmy brać udział w Ekumenicznym Święcie Biblii. Nasza Parafia jak co roku była bardzo zaangażowana w przygotowania tegoż wydarzenia. Hasłem tegorocznego święta było „Niech się nie trwoży wasze serce, Wierzycie w Boga i we mnie wierzcie!” J 14,1

25.X. – poniedziałek – pierwszego dnia tegorocznych obchodów mieliśmy okazję spotkać się w naszym kościele przy ulicy Obozowej 5. Okazją ku temu był niezwykle ciekawy wykład ks. prof. Ferdinanda Schlingensiepena (Dusseldorf), który wygłosił niezwykle ciekawy referat pt. Rzym – nieustająca tęsknota ks. Dietricha Bonheoffera. Wystąpienie uzupełnione zostało przez materiały archiwalne, wyświetlane w czasie odczytu na ekranie.

26.X. – wtorek – tego dnia spotkaliśmy się w słynnym poznańskim klubie jazzowym – „Blue Note” – gdzie wysłuchaliśmy wspólnego koncertu poznańskich muzyków, a prywatnie małżeństwa – Mate.O. i Natalii Niemen. Koncert cieszył się ogromnym powodzeniem dlatego całkiem spora sala klubowa została wypełniona do ostatniego miejsca, także stojącego.

27.X. – środa – to dzień tradycyjnie przeznaczony na panel dyskusyjny. Nie inaczej było i tym razem. W auli UAM przy ul. Wieniawskiego odbyło się spotkanie, którego tematem było: Kto lub co da mi pokój serca? Czyli, jak wierzyć, aby żyć pokojem serca. Moderatorem dyskusji był ks. dr Mirosław Tykfer (KRK), a jednym z prelegentów, z ramienia naszego Kościoła, ks. dr Adrian Korczago z ChAT.

28.X. – czwartek – w poznańskiej Katedrze odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, na którym kazania wygłosili Abp Stanisław Gądecki oraz bp Marek Kamiński – zwierzchnik Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

30.X. – sobota – na zakończenie tygodnia znów zawitaliśmy w ewangelickim kościele Łaski Bożej, gdzie młodzież w ekumenicznym gronie przygotowała inscenizację opartą na po raz pierwszy przetłumaczonych na język polski listach narzeczonej do Dietricha Bonheoffera, oraz fragmentach jego teologicznych prac.

Cieszymy się, że już kolejny raz mogliśmy wspólnie świadczyć o tym co dla nas jest najważniejsze, czyli o Bożym Słowie, a także nawzajem się poznawać i ubogacać w czasie tego święta.

Zdjęcia wkrótce.

  • 0