13. niedziela po Trójcy Świętej

30 sierpnia 2015 r.
"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci, mnie uczyniliście."
(Mt 25,40)
Introit: 68, Pieśni: 584, 827, 830, 828, Kazanie: ks. Marcin Kotas (Łk 10,25-37)
Nabożeństwo słowa

13. niedziela po Trójcy Świętej

``Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci, mnie uczyniliście.``
( Mt 25,40 )
   • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień
    6 września o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo połączone ze Spowiedzią i Komunią Św.
   • W niedzielę za tydzień bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów w sprawie nauczania katechetycznego w nowym roku szkolnym.
   • W środę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Koła seniorów.
   • Chórzystów serdecznie zapraszam na powakacyjną próbę chóru parafialnego, która odbędzie się czwartek 3 września o godz. 18.00.
   • W najbliższy czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.
   • Wszystkich zainteresowanych zapraszam na godzinę biblijną, która odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 16.00.
   • W poniedziałek 7 września o godz. 17.00 posiedzenie Rady Parafialnej.

 • W sobotę 12 września planujemy kolejną edycję parafialnego rajdu rowerowego. Tym razem trasa przewidziana jest dla bardziej wprawnych rowerzystów, obejmuje bowiem wyjazd do Puszczy Zielonka. Zbiórka o godz. 9.00 przy stacji Poznań Karolin lub o godz. 8.00 przy parafii.
 • Parafia w Węgrowie zaprasza na Rekolekcje oparte na programie 12 kroków połączone ze studiowaniem Słowa Bożego, modlitwą, elementami arteterapii i w kontakcie z przyrodą. Oprócz tego, prowadzony jest program Twój Czas Trzeźwości adresowany do osób borykających się z problemem alkoholowym, chcących pracować nad swoją trzeźwością i jej utrzymaniem. Szczegóły na plakacie.
 • Parafia w Lasowicach po raz kolejny organizuje wyjazd dla młodzieży starszej (25-55lat). W tym roku zaplanowano spotkanie w dniach 9-11 października w Pisku w Czechach. W programie refleksja i medytacja prowadzona przez ks. Marka Uglorza, zabawa taneczna, regionalne jedzenie, nocny spacer,  niedzielne nabożeństwo w Pisku. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z parafią w Lasowicach: tel. 774148214  HYPERLINK „mailto:ryszard.pieron@luteranie.pl” ryszard.pieron@luteranie.pl.
 • Już dziś zapraszam na nabożeństwo z okazji 11.rocznicy poświęcenia naszego Kościoła Łaski Bożej. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 10.00. Słowem Bożym służyć będzie ks. Adam Podżorski ze Skoczowa. W nabożeństwie udział weźmie także chór mieszany Gloria z parafii w Skoczowie.
 • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z wydawnictwami.

Ks. Marcin Kotas

 • 0