14. niedziela po Trójcy Św.

06 września 2015 r.
"Błogosław duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego!"
( Ps 103,2 )
Introit: 69, Pieśni: 421, 582, 660, 671, 603, Kazanie: ks. Marcin Kotas (Łk 17,11-19)
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. na rozpoczęcie roku szkolnego

14. niedziela po Trójcy Św.

``Błogosław duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego!``
( Ps 103,2 )
  • Dziś po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów w sprawie nauczania katechetycznego w nowym roku szkolnym.
  • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień
   13 września o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo słowa. Za tydzień również nabożeństwo we Wrześni o godz. 15.00.
  • W poniedziałek 7 września o godz. 17.00 posiedzenie Rady Parafialnej.
  • Chórzystów serdecznie zapraszam na próbę chóru parafialnego, która odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.00.W czwartek również o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.
  • W sobotę 12 września planujemy kolejną edycję parafialnego rajdu rowerowego. Tym razem trasa przewidziana jest dla bardziej wprawnych rowerzystów, obejmuje bowiem wyjazd do Puszczy Zielonka (ok. 60 km). W planie mamy zwiedzić dawne cmentarze ewangelickie. Proszę pamiętać o zabraniu ze sobą prowiantu oraz napojów. Jeśli znajdziemy dobre miejsce po drodze to chcielibyśmy rozpalić grilla. Główna zbiórka o godz. 9.30 przy pływalni w Koziegłowach istnieje możliwość wyjazdu o godz. 8.00 spod kościoła. Szczegóły na plakacie i stronie parafialnej.

 • Parafia w Lasowicach po raz kolejny organizuje wyjazd dla młodzieży starszej (25-55lat). W tym roku zaplanowano spotkanie w dniach 9-11 października w Pisku w Czechach. W programie refleksja i medytacja prowadzona przez ks. Marka Uglorza, zabawa taneczna, regionalne jedzenie, nocny spacer,  niedzielne nabożeństwo w Pisku. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z parafią w Lasowicach: tel. 774148214 ryszard.pieron@luteranie.pl.
 • Zapraszam na nabożeństwo z okazji 11.rocznicy poświęcenia naszego Kościoła Łaski Bożej. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 10.00. Słowem Bożym służyć będzie ks. Adam Podżorski ze Skoczowa. W nabożeństwie udział weźmie także chór mieszany Gloria z parafii w Skoczowie.
 • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z wydawnictwamido odebrania i nabycia jest nowy nr dwutygodnika kościelnego Zwiastun.

Ks. Marcin Kotas

 • 0