15. niedziela po Trójcy Świętej

13 września 2015 r.
"Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie"
( 1 P 5,7 )
Introit: 70, Pieśni: 666, 680, 885, 673, Kazanie: ks. Marcin Kotas (Mt 6,25-34)
Nabożeństwo słowa

15. niedziela po Trójcy Świętej

``Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was starani.``
( 1 P 5,7 )
  • W niedzielę 20 września br. obchodzić będziemy uroczyste nabożeństwo z okazji pamiątki poświęcenia naszego Kościoła. Gościć będziemy ks. Adama Podżorskiego z parafii ewangelickiej w Skoczowie. W nabożeństwie udział weźmie nasz chór parafialny oraz chór mieszany Gloria z parafii skoczowskiej. Przed nabożeństwem zapraszamy na poranek pieśni religijnej w wykonaniu Chóru Gloria. Rozpoczęcie o godz. 9.30.
  • Za tydzień po nabożeństwie odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne dla uczestników wycieczki do Hanoweru. Przy tej okazji przypominam o terminie tj. 25-27.09. Wyjazd o godz. 6.30 spod Parafii.
  • Chórzystów zapraszam na próbę chóru parafialnego, która odbędzie się najbliższy czwartek o godz. 18.30. W czwartek również o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.
  • W poniedziałek 21 września o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej.
  • Już dziś serdecznie zapraszam na nabożeństwo z okazji Dziękczynnego Święta Żniw, które zostanie odprawione w niedzielę 4 października o godz. 10.00. Zachęcam dzieci i rodziców do przygotowania koszyków z darami, którymi udekorujemy ołtarz w kościele. Przy tej okazji wzorem roku poprzedniego zwracam się z apelem o zbiórkę artykułów spożywczych (mąka, cukier, makarony), biurowych (długopisy, kredki, zeszyty), higienicznych (pasta do zębów, szampon, mydło), które jako Parafia chcielibyśmy przekazać osobom potrzebującym. Od następnej niedzieli w holu przy kościele będę wystawione odpowiednie pojemniki na artykuły. Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie i okazaną pomoc.
  • Zachęcam do zapoznania się z Listem pasterskim Biskupa Kościoła, w którym Zwierzchnik Kościoła nawiązuje do aktualnego tematu uchodźców. Stosowne wydruki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z wydawnictwamiDo odebrania jest nowy numer Informatora Parafialnego.  

Ks. Marcin Kotas

  • 0