17. niedziela po Trójcy Świętej

27 września 2015 r.
"Zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza. "
( 1 J 5,4 )
Introit: 72, Pieśni: , Kazanie: ks. Józef Schlender (Mt 15,21-28)
Nabożeństwo słowa

17. niedziela po Trójcy Świętej

``Zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza.``
( 1 J 5,4 )
  • W najbliższą niedzielę 4 października przeżywać będziemy nabożeństwo  z okazji Dziękczynnego Święta Żniw. Będzie to nabożeństwo rodzinne z udziałem dzieci. Przy tej okazji zachęcam dzieci i rodziców do przygotowania koszyków z darami, którymi udekorujemy ołtarz w kościele. Wzorem roku ubiegłego zwracam się z apelem o zbiórkę artykułów spożywczych (mąka, cukier, makarony), biurowych (długopisy, kredki, zeszyty), higienicznych (pasta do zębów, szampon, mydło), które jako Parafia chcielibyśmy przekazać osobom potrzebującym. W holu przy kościele wystawione są pojemniki na artykuły. Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie i okazaną pomoc. Ponadto ofiara z nabożeństwa dziękczynnego zostanie przekazana na Ewangelickie Domy Diakonii.
  • Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć.
  • W ramach Koła Pań zaplanowany jest 30 września wyjazd do Szamotuł.  Zbiórka o godz.12.00 pod zegarem przy starym wejściu głównym na dworcu PKP. Planujemy zobaczyć zamek Górków i zwiedzić szamotulską starówkę. Powrót ok. 17.00.
  • Próba chóru parafialnego odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.15, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.
  • Zapraszam na godzinę biblijną, która odbędzie się w sobotę 3 października o godz. 16.00. Temat spotkania: Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im…- Komunia dla dzieci.”
  • W ramach październikowego spotkania Koła Seniorów planowana jest wycieczka do Kwilcza, gdzie nasza Parafia współprowadzi Diakonijną Spółkę Zatrudnienia. Wyjazd 7 października (środa) o godz. 10.00 spod Parafii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych .
  • Parafia E-A w Wiśle – Jaworniku  oraz Diakonia Cieszyńska zaprasza osoby samotne, chore, w starszym wieku, ubogie i inne  na wczasy Świąteczno-Noworoczne w dniach 22 grudnia 2015 roku – 02 stycznia 2016 roku  ( od wtorku – do soboty ) na terenie Domu Gościnnego w Wiśle – Jaworniku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  • W dniach 07-10.07.2016 odbywać się będą w Budapeszcie Dni Chrześcijan Europy Środkowowschodniej. Poprzednie spotkanie miało miejsce w 2014 r. we Wrocławiu. Niektórzy z naszych parafian uczestniczyli w tym wydarzeniu.  Z tej okazji chcielibyśmy udać się w ramach wycieczki parafialnej do Budapesztu. Koszty pobytu – 50 EU, zaś koszt autobusu 220 zł (przed wpłata – 100zł). Termin zamknięcia listy – 26 października. Wyjazd organizuje Parafia E-A w Pile.
  • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą.

Ks. Marcin Kotas

  • 0