Dziękczynne Święto Żniw

4 października 2015 r.
"Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie."
( Ps 145,15 )
Introit: 91, Pieśni: 757, 475, 846, 603, Kazanie: mgr teol. Anna Boruta-Bisok
Nabożeństwo rodzinne ze Spowiedzią i Komunią Św.

Dziękczynne Święto Żniw

``Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie.``
( Ps 145,15 )
   • Ofiara z dzisiejszego nabożeństwa zostanie przekazana na Ewangelickie Domy Opieki. Za każdy dar składam serdeczne podziękowanie. Z serca dziękuję wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel dotyczący zbiórki artykułów spożywczych, biurowych i higienicznych. Zebrane artykuły przekażemy podopiecznym domu socjalnego  „Jawor” w Poznaniu.
   • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień 11.10. o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo słowa. Za tydzień również nabożeństwo w naszym filiale we Wrześni o godz. 15.00.
   • Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z ustalonym planem zajęć.
   • Wraz z nowym rokiem akademickim rozpoczynamy spotkania dla młodzieży studenckiej. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 19.00.

   • W ramach październikowego spotkania Koła Seniorów planowana jest wycieczka do Kwilcza, gdzie nasza Parafia współprowadzi Diakonijną Spółkę Zatrudnienia. Wyjazd 7 października (środa) o godz. 10.00 spod Parafii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
   • W czwartek o godz. 18.15 próba Chóru Parafialnego. Zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanym nauką naszego Kościoła.
   • Po raz kolejny rusza ogólnopolska Akcja pt. Prezent pod choinkę. Akacja polega na przygotowaniu prezentu, który zostanie przeznaczony dla ubogich dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii.  Paczki przyjmowane są do 10 listopada. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o dostarczanie do parafii pojedynczych artykułów, z których będziemy mogli przygotować paczki. Ulotki informacyjne zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Namawiam do włączenia się w tę Akcję.
   • Parafia ewangelicka w Wiśle – Jaworniku  oraz Diakonia Cieszyńska zaprasza osoby samotne, chore, w starszym wieku, ubogie na Wczasy Świąteczno-Noworoczne w dniach 22 grudnia 2015 roku – 2 stycznia 2016 roku  (od wtorku – do soboty ) na terenie Domu Gościnnego w Wiśle – Jaworniku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
   • W dniach 07-10.07.2016 odbywać się będą w Budapeszcie Dni Chrześcijan Europy Środkowowschodniej. Poprzednie spotkanie miało miejsce w 2014 r. we Wrocławiu. Niektórzy z naszych parafian uczestniczyli w tym wydarzeniu. Koszty pobytu – 50 EU, zaś koszt autobusu 220 zł (przedwpłata – 100zł). Termin zamknięcia listy – 26 października. Wyjazd organizuje Parafia ewangelicka w Pile.
   • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z wydawnictwami. Polecam nowy numer czasopisma kościelnego Zwiastun oraz kwartalnik wydawany przez Kościół Ewangelicko-Reformowany Jednota.

Ks. Marcin Kotas

 • 0