11 rocznica poświęcenia kościoła Łaski Bożej

20 września podczas nabożeństwa niedzielnego wspominaliśmy radosną 11 rocznicę poświęcenia kościoła Łaski Bożej. Uczestnikami specjalnymi byli współwyznawcy z parafii ewangelicko-augsburskiej w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. Tamtejsza parafia należy do największych w kraju. Przybył chór „Gloria”, którego początki sięgają roku 1919 i  proboszcz parafii Św. Trójcy, ks. Adam Podżorski. W sobotę goście zwiedzali Fort VII oraz odbyli dłuższy spacer po mieście i dzień zakończyli spotkaniem przy grillu na terenie Centrum Parafialnego.

Niedzielne nabożeństwo poprzedził ciepło przyjęty półgodzinny koncert pieśni religijnej na chór żeński pod dyrekcją Gabrieli Targosz oraz chór  męski i mieszany pod dyrekcją Bolesława Nogi. Podczas nabożeństwa śpiewał chór „Gloria”, a także poznański chór parafialny pod dyrekcją Małgorzaty Raszyk-Kopczyńskiej. Po uroczystym wprowadzeniu duchownych przez członków Rady Parafialnej, liturgię prowadził ks. Marcin Kotas, natomiast ks. Adam Podżorski wygłosił jubileuszowe kazanie, poświęcone potrzebie budowania „czwartego wymiaru” życia chrześcijańskiego, a więc życia duchowego. W drugiej części nabożeństwa zborownicy i goście licznie przystąpili do Stołu Pańskiego. Na koniec nastąpiła wymiana okolicznościowych podarunków i była okazja, by spotkać się i porozmawiać w nieformalnej atmosferze przy kawie i cieście w sali parafialnej.

Gościom ze Skoczowa jesteśmy wdzięczni za obecność podczas poznańskiego święta oraz za wygłoszone i wyśpiewane Słowo. Cieszymy się, że wyjechali zadowoleni, czego dowodem jest relacja zamieszczona na chóralnej stronie internetowej: http://gloria.skoczow.pl/?p=8702

J. D.

  • 0