19.niedziela po Trójcy Św.

11 października 2015 r.
"Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony."
( Jr 17,14 )
Introit: 74, Pieśni: 382, 585, 764, 311, Kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (J 5, 1-18)
Nabożeństwo Słowa

19.niedziela po Trójcy Św.

Hasło biblijne:Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony. (Jr 17,14) 

Introit: 74; pieśni: 382, 585, 764, 311

kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (J 5,1-18)

 1. Następne niedzielne nabożeństwo za tydzień, 3. listopada o godz. 10:00. Za tydzień również nabożeństwo w Gnieźnie o godz. 15:30.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo z okazji Pamiątki Reformacji 10. (czwartek) o godz. 18.00. zaś 1 listopada o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo na kwaterze ewangelickiej na Cmentarzu komunalnym Miłostowo.
 3. W tym tygodniu lekcje religii odbędą się tylko w środę.
 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej.
 5. Z uwagi na Pamiątkę Reformacji próba chóru parafialnego odbędzie się w czwartek o godz. 17.00, natomiast w tym dniu nie odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego kościoła.
 6. Trwa akcja charytatywna pt. Prezent pod choinkę, która polega na przygotowywaniu paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin na Białorusi i w Rumunii. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Misji i Ewangelizacji oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o dostarczanie do parafii pojedynczych artykułów, z których będziemy mogli przygotować kompletne paczki. Akcja trwa 15 listopada.
 7. W dniu wczorajszym przeprowadziliśmy prace porządkowe na kwaterze ewangelickiej na cmentarzu komunalnym Miłostowo. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w prace porządkowe.
 8. Polskie Towarzystwo Ewangelickie, oddział w Poznaniu  wspólnie z parafią zapraszają na spotkanie pt.  „”Jak  współcześnie się bada i opowiada  o ks. Marcinie Lutrze i Reformacji”. Spotkanie odbędzie się wyjątkowo we czwartek 7 listopada o godzinie 18.00.  Gościem specjalnym wieczoru będzie prof. Volker Leppin (Tybinga, Niemcy) światowej sławy historyk Kościoła, autor  wielu  publikacji poświęconych tematyce reformacyjnej i duchowości chrześcijańskiej.  Spotkanie będzie tłumaczone na język polski i niemiecki
 9. W dniu 9 listopada (sobota) od godz. 10.30 – 13.00 odbędą się w naszej parafii warsztaty dla rodzin pt. Widzialne Słowo – Sakramenty. Warsztaty kierowane są w szczególności do tych rodzin, które noszą się z zamiarem, aby ich dzieci przystępowały do Sakramentu Komunii Św. Na spotkanie zapraszamy również rodziny, które się zastanawiają nad taką możliwością lub chciałby pogłębić swoje rozumienie Sakramentów. Spotkanie poprowadzi teolog Agnieszka Godfrejow-Tarnogórska z Warszawy. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłoszenie udziału w warsztatach w kancelarii parafialnej.
 10. Po nabożeństwie zapraszam do punktu z literaturą.

Ks. Marcin Kotas

 • 0