19.niedziela po Trójcy Św.

11 października 2015 r.
"Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony."
( Jr 17,14 )
Introit: 74, Pieśni: 585, 737, 733, 633, Kazanie: ks. Marcin Kotas ( Mk 2,1-12)
Nabożeństwo słowa

19.niedziela po Trójcy Św.

``Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony.``
( Jr 17,14 )
  • Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę za tydzień 18.10. o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo połączone ze Spowiedzią i Komunią Św.
  • Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z ustalonym planem zajęć.
  • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów.
  • W czwartek o godz. 18.15 próba Chóru Parafialnego. Zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanym nauką naszego Kościoła.
  • W dniach od 19-24.10. br. odbędą się obchody XIV Ekumenicznego Święta Biblii. Szczegółowy program znajduje się na wywieszonych plakatach oraz zaproszeniach przy wyjściu z kościoła. Uwadze Zboru polecam szczególnie dwa punkty tegorocznych obchodów Święta Biblii tj: wtorek 20.10. godz. 18.00 – panel dyskusyjny w naszym kościele pt. Gdzie w Kościele jest miejsce dla uchodźców oraz nabożeństwo centralne w Katedrze z udziałem ks. bpa Marcina Hintza, zwierzchnika Diecezji Pomorsko – Wielkopolskiej naszego Kościoła, które odbędzie się w środę o godz. 18.00.

 • Wzorem lat poprzednich i w tym roku chcielibyśmy przeprowadzić prace porządkowe na naszej kwaterze ewangelickiej na Cmentarzu Miłostowo. Zwracam się do Zboru z uprzejmą prośbą o włączenie się w tę inicjatywę. Prace chcielibyśmy przeprowadzić w sobotę 24.10. od godz. 9.00. Istnieje możliwość transportu samochodem na Cmentarz. Osoby zainteresowane prosimy o przybycie do Parafii na godz. 8.30. Przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę Zboru na fakt, iż po sierpniowej wichurze część grobów uległa uszkodzeniu i wymagają naprawy.
 • Najbliższe spotkanie Koła Pań odbędzie się w piątek 23.10. o godz. 17.15 w Parafii.
 • Po raz kolejny rusza ogólnopolska Akcja pt. Prezent pod choinkęAkcja polega na przygotowaniu prezentu, który zostanie przeznaczony dla ubogich dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii.  Paczki przyjmowane są do 10 listopada. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o dostarczanie do parafii pojedynczych artykułów, z których będziemy mogli przygotować paczki. Ulotki informacyjne zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Namawiam do włączenia się w tę Akcję.
 • Parafia ewangelicka w Wiśle – Jaworniku  oraz Diakonia Cieszyńska zaprasza osoby samotne, chore, w starszym wieku, ubogie na Wczasy Świąteczno-Noworoczne w dniach 22 grudnia 2015 roku – 2 stycznia 2016 roku  (od wtorku – do soboty ) na terenie Domu Gościnnego w Wiśle – Jaworniku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 • W dniach 07-10.07.2016 odbywać się będą w Budapeszcie Dni Chrześcijan Europy Środkowowschodniej. Poprzednie spotkanie miało miejsce w 2014 r. we Wrocławiu. Niektórzy z naszych parafian uczestniczyli w tym wydarzeniu. Koszty pobytu – 50 EU, zaś koszt autobusu 220 zł (przedwpłata – 100zł). Termin zamknięcia listy – 26 października. Wyjazd organizuje Parafia ewangelicka w Pile.
 • Z uwagi na zdekompletowanie składu Parafialnej Komisji Rewizyjnej stoimy przed koniecznością przeprowadzenia wyborów uzupełniających. W związku z tym informuję, iż  w niedzielę 22 listopada po nabożeństwie odbędzie się Wyborcze Zgromadzenie Parafialne. W chwili obecnej skład Komisji liczy dwie osoby. Najkorzystniejszym wariantem dla sprawnego funkcjonowania Komisji byłoby czterech członków i dwóch zastępców. Kandydatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Do zgłoszenia należy załączyć zgodę kandydata.
 • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z wydawnictwami.

Ks. Marcin Kotas

 • 0