3. Niedziela Adwentu

13 grudzień 2015 r.
"Przygotujcie na pustyni drogę Pańską. Oto wszechmocny, Pan przychodzi w mocy"
( Iz 40,3.10 )
Introit: 4, Pieśni: 439, 18, 24, 10, 9, Kazanie: ks. Marcin Kotas (1 Kor 4,1-5)
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

3. Niedziela Adwentu

``Przygotujcie na pustyni drogę Pańską. Oto wszechmocny, Pan przychodzi w mocy``
( Iz 40,3.10 )
 • W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy 4.niedzielę adwentu. Z tej okazji zostanie odprawione nabożeństwo rodzinne. Po nabożeństwie przybędzie do dzieci Gwiazdor.
  W tym czasie uczestników nabożeństwa zapraszamy na spotkanie adwentowe do sali
  w zielonym pawilonie. Można jeszcze zgłaszać dzieci na Gwiazdkę. Uprzejmie proszę Parafian o zapisy na listę z informacją o wypiekach lub innych potrawach, które są gotowi Państwo przygotować na spotkanie adwentowe.
 • Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z ustalonym planem zajęć.
 • Studentów oraz młodzież pracującą zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 19.00. Zaś w sobotę 19.12. o godz. 16.00 w ramach duszpasterstwa akademickiego przeżywać będziemy wieczór adwentowy.
 • W środę o godz. 18.00 zostanie odprawione ostatnie już tygodniowe nabożeństwo adwentowe.
 • Próba Chóru Parafialnego odbędzie się w czwartek o godz. 18.20, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • W piątek 18.12. o godz. 17.15. odbędzie się spotkanie Koła Pań, w ramach którego zostanie zaprezentowany album:  Winiary jakie pamiętamy. Dawny Poznań i jego mieszkańcy, autorstwa dwóch poznańskich historyczek  E. Burchard, K. Stelmachowskiej.
 • W poniedziałek 21. 12. o godz. 17.00 posiedzenie Rady Parafialnej.
 • Trwa kiermasz adwentowy, na którym można nabyć wykonane przez dzieci i rodziców ozdoby świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pracę z dziećmi.
 • Zapraszamy do naszego punktu z wydawnictwami. Do nabycia są wigilijne świecie diakonijne, nowy numer czasopisma Zwiastun. Przypominamy o prenumeracie czasopisma na rok 2016. Opłata za prenumeratę roczną wynosi 100 zł, a półroczną 50 zł W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki wigilijne. Przygotowaliśmy paczki świąteczne dla seniorów. Zachęcam do ich odbioru w sali przy kościele.
 • Już dziś zapraszam na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru parafialnego, Chóru poznańskich madrygalistów im. Wacława z Szamotuł oraz wiolonczelistki Agnieszki Grzeczka.. Koncert odbędzie się w Święto Epifanii tj. 6 stycznia o godz. 17.00
  w Kościele.

Wspomnienie:

W 3. rocznicę śmierci wspominamy śp. Ryszarda Białasa, długoletniego członka Rady Parafialnej oraz pracownika naszej Parafii. Śp. Ryszard Białas zmarł 20.12.2012 r. przeżywszy 70 lat. Wspominają i o modlitwę proszą syn, synowa, wnuczki, bliższa i dalsza rodzina.

W dniu 23 grudnia minie 10. rocznica śmierci śp. Stanisława Urbasia. Dziś serca rodziny z miłością wspominają ukochanego męża, ojca, teścia i dziadka. Śp. Stanisław Urbaś był wieloletnim członkiem Rady Parafialnej.

Kto żyje i wierzy we mnie nie umrze na wieki.  (J 11,26)

Ks. Marcin Kotas

 • 0