1. niedziela pasyjna – Invocavit

14 luty 2016 r.
"Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie."
( 1 J 3,8 )
Introit: 29, Pieśni: 137, 155, 678, 135, Kazanie: stud.teol. Filip Lipiński (Hbr 4,14-16)
Nabożeństwo słowa

1. niedziela pasyjna – Invocavit

``Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.``
( 1 J 3,8 )
 • Dziś po nabożeństwie odbędzie się o sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne. Celem posiedzenia jest prezentacja i przyjęcie sprawozdań finansowych oraz merytorycznych za rok ubiegły, jak również przyjęcie preliminarza budżetowego na 2016 rok.
 • Zapraszam na nabożeństwo spowiednio-komunijne, które odbędzie się w niedzielę 21 lutego o godz. 10.00.
 • W bieżącym tygodniu nie odbędą się lekcje religii w czwartek dla klas gimnazjalnych. Pozostałe zajęcia zgodnie z planem zajęć.
 • We wtorek 16 lutego o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie przygotowawcze do Światowego Dnia Modlitwy. W spotkaniu zaplanowano naukę kubańskich pieśni oraz wyrabianie z papieru kwiatu jaśminu motylego.
 • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.
 • W najbliższą środę o godz. 18.00 zostanie odprawione kolejne tygodniowe nabożeństwo pasyjne.
 • Chórzystów zapraszam na próbę Chóru parafialnego w czwartek na godz. 18.20, zaś o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • Koło Pań zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w piątek 19 lutego o godz. 17.15.  Temat: Towarzyszenie chorym i umierającym w hospicjum. Panie, nie mam człowieka…” (J 5,7). Gościem będzie dr Małgorzata Chrząstowska, socjolog. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 • Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Diakonii. Z tej okazji Diakonia naszego Kościoła po raz kolejny rozpoczyna akcję Skarbonka diakonijna, która w tym roku przebiega pod hasłem:  Skarbonka pełna miłosierdzia. Zebrane środki Diakonia chce przeznaczyć na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Skarbonki są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej. Ponadto ofiara z dzisiejszego nabożeństwa zostanie przekazana na rzecz Diakonii naszego Kościoła.Za każdy złożony dar, składam serdeczne podziękowania.
 • W rozliczeniu podatkowym mają Państwo możliwość przekazania swojego 1% podatku na rzecz wybranej organizacji, dlatego tym większym wyróżnieniem będzie dla nas, jeśli zadecydują Państwo o przekazaniu go na rzecz Diakonii Poznań. Kwota, która parafia pozyskała dzięki Państwa wsparciu za roku 2014 to 3040 zł. Szczegóły dotyczące sposobu wskazania 1% dochodu na rzecz naszej Diakonii znajdują się w ostatnim numerze Informatora Parafialnego.
 • Po nabożeństwie zapraszam do punktu z wydawnictwami. Do odebrania jest bezpłatny numer czasopisma wydawanego przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wiara i Mundur.

Ks. Marcin Kotas

 • 0