Przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie

Przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie

Światowy Dzień Modlitwy Kobiet obchodzony jest od 1968 roku w ponad 170 krajach na całym świecie, zawsze w pierwszy piątek marca. Tegoroczna liturgia przygotowana została przez kobiety z Kuby. Hasłem przewodnim były słowa Jezusa ”przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie”.

Ponieważ modlitwa ma charakter ekumeniczny, w przygotowaniach wzięły udział przedstawicielki naszej parafii, parafii ewangelicko-metodystycznej i trzech parafii rzymskokatolickich. Piątkowe nabożeństwo poprzedzone było kilkunastoma godzinami prób. Był to czas nie tylko wytężonej pracy, ale również budowania wzajemnych relacji i wspólnoty.

Nabożeństwo rozpoczęło się pokazem slajdów, które przybliżyły nam kraj i jego problemy. Pieśni kubańskie, przy akompaniamencie keyboardu, rozgrzały nasze serca. Słowem Bożym służyła magister teologii Izabella Kallas. Nawiązując do słów Jezusa „przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie” zwróciła uwagę na odpowiedzialność, jaka spoczywa na dorosłych w wychowaniu dzieci i młodzieży w wierze. Nie możemy umniejszać ich znaczenia i lekceważyć w naszych chrześcijańskich wspólnotach.  Integralną częścią ŚDM jest ofiara, która w tym roku przekazana została siostrą Łodziak. Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę kwiat Lilli, na którym zapisane zostały „Zobowiązania” będące częścią tegorocznej liturgii.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy  kubańską pieśń, która  jest doskonałym podsumowaniem idei ŚDM „Powołanie w Chrystusie do jedności, w tej nadziei żyć pragniemy. Jest jeden Bóg i jeden Pan i jedna wiara i jeden chrzest i jeden Święty Duch, który pociesza nas, którego z nieba zesłał nam Bóg.”  Następnie w sali parafialnej, ku wzmocnieniu ciała, w miłej atmosferze próbowaliśmy różnych potraw, nie tylko kubańskich.

Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim tym, którzy poświęcając swój czas i zdolności, włączyli się w przygotowanie nabożeństwa.

A.B.B

  • 1