6. niedziela pasyjna – Niedziela Palmowa

20 marca 2016 r.
"Musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny."
( J 3,14-15 )
Introit: 39, Pieśni: 439, 166, 121, 756, 135, Kazanie: ks. prof. Marek Jerzy Uglorz
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

6. niedziela pasyjna – Niedziela Palmowa

Musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
J 3,14-15
 • Dziś po nabożeństwie odbędzie się posiedzenie Zgromadzenia Parafialnego, którego celem będzie podjęcie uchwały o przekazaniu dochodu z działalności gospodarczej na działalność kultową parafii.
 • Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkotygodniowe. Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Komunii Św. Nabożeństwo połączone będzie ze Spowiedzią i Komunią Św. W Wielki Piątek zostaną odprawione dwa nabożeństwa spowiednio-komunijne o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00.
 • W Święto Zmartwychwstania Pańskiego nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. o godz. 10.00. Natomiast w 2.dzień Świąt Wielkanocy nabożeństwo słowa o godz. 10.00.
 • W bieżącym tygodniu nie odbędą się lekcje religii.
 • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.
 • W czwartek próba Chóru Parafialnego odbędzie się wyjątkowo o godz. 19.15.
 • Z uwagi na nabożeństwo wielkoczwartkowe nie odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • Dobiega końca ogólnopolska akcja charytatywna: Skarbonka diakonijna. Prosimy o dostarczanie skarbonek do kancelarii parafialnej lub katechetom.
 • Do końca kwietnia pozostaje czas na składanie deklaracji podatkowych. Zwracam się z serdeczną prośbą o wskazanie jednego 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Diakonii. W stosownej rubryce należy wpisać nr KRS Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP KRS 0000260697 a w polu: cel szczegółowy: Diakonia Poznań.
 • W dniach 1-3 kwietnia odbędzie się w naszej parafii Ogólnopolski Ewangelicki Zjazd Młodzieży Akademickiej i Pracującej Poznaj(My) się w POZnaniu. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału. Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt z kancelarią.
 • Wczoraj przeżywaliśmy Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne. Gościliśmy współwyznawców z Piły, Kalisza, Bydgoszczy, Konina, Grudziądza, Rypina, Włocławka oraz Elbląga. Był to wartościowy i błogosławiony czas. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji i przeprowadzeniu rekolekcji.Ks. Marcin Kotas

Ks. Marcin Kotas

 • 0