2. Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

5 kwietnia 2021
"Chrystus Pan mówi: Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki i mam klucze śmierci i piekła"
(Obj 1,18)
Introit: 45, Pieśni: 194, 178, 620, 187, Kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Obj 5,6-14)
Nabożeństwo słowa

2. Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

``Chrystus Pan mówi: Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki i mam klucze śmierci i piekła``
(Obj 1,18)

kazanie: mgr teol. Filip Lipiński (Obj 5,6-14)
Introit: 45,  pieśni: 194, 178, 620, 187

Nabożeństwo Słowa

Interludium: J.S. Bach – fughetta „Gottes Sohn ist kommen”, BWV 703
Postludium: G. Miller – In the Mood

  1. W niedzielę 11.04. zapraszam na nabożeństwo Słowa o godz. 10:00.
  2. Informujemy, iż dopuszczalna liczba osób w kościele uczestniczących w nabożeństwie wynosi aktualnie 29 osób. Dostępne miejsca wyznaczone są przez rozłożone śpiewniki na ławkach. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i górnych dróg oddechowych. Ponadto dla osób przystępujących do Komunii św. zostały wyznaczone miejsca oznaczone taśmą.
  3. Jutro, 6. kwietnia o godz. 19:00 Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu zdalnym (Zoom) z cyklu Zrozumieć współczesny protestantyzm. Pierwsze spotkanie w cyklu poświęcone jest Friedrichowi Schleiermacherowi – pruskiemu teologowi i filozofowi, żyjącemu na przełomie XVIII i XIX wieku. Szczegóły spotkania dostępne są na stronie facebookowej Duszpasterstwa – facebook.com/edapoznan.
  4. Dobiega końca akcja pasyjna pt. Skarbonka Diakonijna 2021. Osoby, które chciałby jeszcze złożyć ofiarę na ten cel mogą to uczynić przelewem bankowym na rachunek parafialny.
  5. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz prowadzonej przez naszą Parafię stacji diakonijnej. Aby odpisać 1% podatku należy w rozliczeniu podatkowym podać numer KRS Diakonii Kościoła: 0000260697, wyliczoną kwotę 1% podatku, a w polu „cel szczegółowy” wpisać „Diakonia Poznań”. Z góry dziękujemy za wsparcie naszej stacji diakonijnej.
  6. Dziękujemy za wpłaty na rzecz naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie poprzez przelewy bankowe na bieżące funkcjonowanie parafii.
  7. Do odbioru przez osoby prenumerujące, bądź zakupienia jest świąteczny numer dwutygodnika kościelnego Zwiastun Ewangelicki.
  8. Ukazał się najnowszy numer Informatora Parafialnego. Bezpłatny egzemplarz można odebrać przy wyjściu z kościoła.

Ks. Marcin Kotas

  • 0