2. Święto Zmartwychwstania Pańskiego

25 marca 2016 r.
"Chrystus Pan mówi: Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki i mam klucze śmierci i piekła"
( Obj 1,18 )
Introit: 45, Pieśni: 186, 196, 192, 202, Kazanie: ks. Marcin Kotas ( 1 Kor 15,12-20)
Nabożeństwo słowa

2. Święto Zmartwychwstania Pańskiego

``Chrystus Pan mówi: Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki i mam klucze śmierci i piekła``
( Obj 1,18 )
  • Najbliższe nabożeństwo w niedzielę za tydzień 3 kwietnia. Nabożeństwo zostanie poprowadzone według liturgii młodzieżowej z czynnym udziałem uczestników Zjazdu Akademickiego. Zaś po nabożeństwie w ramach XVI Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej  odbędzie się koncert kameralny pt. Musica Rara. Koncert poprowadzi prof. Elżbieta Karolak.
  • Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą się zgodnie z planem zajęć.
  • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.
  • W czwartek nie odbędzie się próba Chóru parafialnego, zaś o godz. 19.30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
  • W dniach 1-3 kwietnia odbędzie się w naszej parafii Ogólnopolski Ewangelicki Zjazd Młodzieży Akademickiej i Pracującej pt. Poznaj(My) się w POZnaniu. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału. Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt z kancelarią.
  • W poniedziałek 4.04. o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Rady Parafialnej
  • Zapraszam na spotkanie Koła Seniorów, które odbędzie się w środę  6 kwietnia o godz. 15.00. Gościć będziemy socjolog dr Małgorzatę Chrząstkowską, która zaprezentuje temat pt. Towarzyszenie chorym i umierającym w hospicjum. Panie, nie mam człowieka…”(J 5,7).
  • Do końca kwietnia pozostaje czas na składanie deklaracji podatkowych. Zwracam się z serdeczną prośbą o wskazanie jednego 1% podatku na rzecz naszej parafialnej Diakonii. W stosownej rubryce należy wpisać nr KRS Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP KRS 0000260697 a w polu: cel szczegółowy: Diakonia Poznań.
  • Zapraszam do zapoznania się z nowymi publikacjami w naszym punkcie z literaturą. Do nabycia jest najnowszy numer czasopisma kościelnego Zwiastun.

Z Żałobnej karty:
W miniony czwartek, tuz przed północą zmarła w wieku 89 lat śp. Urszula Kawiecka-Andrzejewska. Pogrzeb odbędzie się w środę 30 marca br. o godz. 13:30 na Cmentarzu Miłostowo, w kaplicy od ul. Warszawskiej.

Ks. Marcin Kotas

  • 0