Ks. Sławek Sikora i „Myśli w biegu”

W sobotę 16 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z ks. Sławomirem Sikorą, byłym wikariuszem naszej parafii, a obecnie proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczecinie, maratończykiem. Jest on autorem zbioru wierszy pod tytułem „Myśli w biegu”, wydanego przez Wydawnictwo „Warto”. Spotkanie prowadzone było przez panią Izabellę Kallas.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z wybranymi wierszami ks. Sikory. Tematyka utworów była różnorodna – obejmowała m.in. przemyślenia związane z jego pasją, bieganiem, refleksje dotyczące życia rodzinnego, a także tematy wiary i przemijania. Autor opowiadał również o okolicznościach powstania swoich wierszy. Znaczna część utworów zainspirowana była konkretnymi wydarzeniami z życia ks. Sikory, i spisywana była w chwilach natchnienia, nawet na bilecie od pociągu. W wierszach można znaleźć także odniesienia do czasu spędzonego przez autora w Poznaniu.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć odniesienia do pasji biegowej ks. Sikory, do której nawiązuje sam tytuł tomiku. Autor wspominał o motywach rozpoczęcia swej przygody z bieganiem, reakcjach innych osób, trudach związanych z tym wymagającym sportem, ale przede wszystkim o satysfakcji płynącej ze sprostania wyzwaniu, jakim jest bieg długodystansowy. Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy mieli możliwość osobistej rozmowy z ks. Sikorą przy herbacie.

Tematyka spotkania spotkała się z zainteresowaniem uczestników. Jednak w uwagi na trudne warunki dojazdu, związane z obchodami 1050 rocznicy chrztu Polski, nie wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w tym wydarzeniu. W związku z tym ks. Sikora wyraził chęć powtórzenia spotkania przy najbliższej możliwej okazji. Dzieło autora można nabyć na naszym stoisku z wydawnictwami.

Krzysztof Ptaszyński

 

  • 0