5. niedziela po Wielkanocy – Rogate

1 maja 2016 r.
"Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił 
mi swej łaski."
( Ps 66, 20 )
Introit: 50, Pieśni: 439, 186, 623, 400, 651, Kazanie: ks. Marcin Kotas (1 Tm 2,1-6a),
Nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św.

5. niedziela po Wielkanocy – Rogate

``Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił 
mi swej łaski.``
( Ps 66, 20 )
 • W najbliższy czwartek 5 maja przeżywać będziemy Święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej okazji zostanie odprawione nabożeństwo słowa o godz. 18.00. W ramach tego nabożeństwa odbędzie się egzamin konfirmacyjny w formie prezentacji konfirmantów przed Zborem. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Zaś uroczystość konfirmacji przeżywać będziemy w 1.Święto Zesłania Ducha Św. tj. w niedzielę 15 maja o godz. 10.00. W tym roku ślubowanie konfirmacyjne złoży dwóch uczniów: Marcin i Maciej Inerowiczowie. 
 • Nabożeństwo w niedzielę za tydzień 8 maja o godz.10.00.
 • Zapraszam na spotkanie Koła Seniorów w środę 4 maja o godz. 15.00. Gościć będziemy dr Małgorzatę Grzywacz, która zaprezentuje temat: Elisabeth Crüciger – pierwsza poetka Reformacji.
 • W czwartek nie odbędą się lekcje religii oraz spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • Trwa ogólnopolska zbiórka pieniężna na rzecz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Ofiary można składać na listę w kancelarii parafialnej do 15. maja. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.

 • W dniach 8-12 sierpnia odbędą się w naszej parafii półkolonie z językiem angielskim dla dzieci w wieku 6-13 lat. Prowadzone będą przez grupę Amerykanów z Luterańskiego Kościoła z Kalifornii, którzy specjalnie dla nas przyjadą do Poznania! Koszt uczestnictwa to 80 zł za pierwsze dziecko, a za każde kolejne w rodzinie 50 zł. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową lub w kancelarii parafialnej do 12 czerwca.
 • W Parafii istnieje możliwość otrzymania dofinansowania do lekarstw zakupionych w 2015 r.  Osoby będące w trudnej sytuacji materialnej prosimy o złożenie wniosku wraz z kopią zakupu lekarstw w kancelarii parafialnej.
 • W imieniu grupy studentów informuję, iż w maju i czerwcu kawiarenki parafialne będą się odbywały w 2. i 4. niedzielę miesiąca. Serdecznie zachęcam do korzystania z wypieków naszych studentów.
 • Uwadze Zboru polecam doroczny festiwal muzyczny pt. Wiosna Muzyczna u Luteranów. W tym roku zaplanowaliśmy 3 koncerty. Koncert inauguracyjny odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 17.00. Będzie to koncert organowy w wykonaniu Martina Ehlbecka z Hanoweru. Szczegółowy plan koncertów znajduje się na wyłożonych na stoliku przy drzwiach kościoła zaproszeniach, plakatach oraz stronie internetowej.
 • Zapraszam do zapoznania się z nowymi publikacjami w naszym punkcie z literaturą.
 • Do pobrania jest bezpłatny numer kwartalnika wydawanego przez EDW Wiara i Mundur.

Wspomnienie:

Dnia 3 maja minie pierwsza rocznica śmierci śp. Gertrudy Białas, długoletniej pracownicy naszej parafii. Odeszła do Pana w wieku 73 lat. Wspominają i o modlitwę proszą syn z synową, córki, bliższa i dalsza rodzina, przyjaciele, parafianie.

Jezus mówi: W domu Ojca mego wiele jest mieszkań, gdyby było inaczej byłbym wam powiedział. (J 14, 2)

Ks. Marcin Kotas

 • 0