6. Niedziela po Wielkanocy – Exaudi

Ogłoszenia parafialne

 • W niedzielę za tydzień 15 maja obchodzić będziemy Święto Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji odbędzie się w naszej Parafii uroczyste nabożeństwo konfirmacyjne połączone ze Spowiedzią i Komunią Św. W tym roku do konfirmacji przystąpi dwóch uczniów.
 • W 2. Święto Zesłania Ducha Św. tj. w poniedziałek 16 maja zostanie odprawione nabożeństwo słowa o godz. 18.00. Po nabożeństwie zapraszamy do ogrodu parafialnego na smażenie jajecznicy.
 • Lekcje religii w bieżącym tygodniu odbędą zgodnie z ustalonym planem.
 • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla studentów oraz młodzieży pracującej.
 • W czwartek o godz. 18.20 odbędzie się próba Chóru parafialnego, zaś o godz. 19. 30 spotkanie dla zainteresowanych nauką naszego Kościoła.
 • W sobotę o godz.11.00 zbiórka Koła Pań przy katedrze poznańskiej.
 • Trwa ogólnopolska zbiórka pieniężna na rzecz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Ofiary można składać na listę w kancelarii parafialnej do 15. maja. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.
 • W dniach 8-12 sierpnia odbędą się w naszej parafii półkolonie z językiem angielskim dla dzieci w wieku 6-13 lat. Prowadzone będą przez grupę Amerykanów z Luterańskiego Kościoła z Kalifornii, którzy specjalnie dla nas przyjadą do Poznania! Koszt uczestnictwa to 80 zł za pierwsze dziecko, a za każde kolejne w rodzinie 50 zł. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową lub w kancelarii parafialnej do 12 czerwca.
 • Przypominamy, iż w Parafii istnieje możliwość otrzymania dofinansowania do lekarstw zakupionych w 2015 r. Osoby będące w trudnej sytuacji materialnej prosimy o złożenie wniosku wraz z kopią zakupu lekarstw w kancelarii parafialnej.
 • Uwadze Zboru polecam doroczny festiwal muzyczny pt. Wiosna Muzyczna u Luteranów. W tym roku zaplanowaliśmy 3 koncerty. Koncert inauguracyjny odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 17.00. Będzie to koncert organowy w wykonaniu Martina Ehlbecka z Hanoweru. Szczegółowy plan koncertów znajduje się na wyłożonych na stoliku przy drzwiach kościoła zaproszeniach, plakatach oraz stronie internetowej.
 • W dniu wczorajszym rozpoczął się Diecezjalny Zjazd Chórów naszej Diecezji. W tym roku gospodarzem Zjazdu jest parafia ewangelicka w Pile. W Zjeździe uczestniczy nasz Chór parafialny.
 • Po nabożeństwie zapraszam do kawiarenki parafialnej oraz punktu z literaturą. Do odebrania jest za ofiarą nowy numer Informatora Parafialnego.

Wspomnienie:

Dnia 7 maja minęła 16.rocznica śmierci śp. Jadwigi Krzyżańskiej. Przy tej okazji wspominamy jej męża śp. Edmunda Krzyżańskiego, który zmarł przed 28 laty. Wspominają synowie, synowe, wnuki i prawnuki.

Ks. Marcin Kotas

 • 0