Święto Trójcy Świętej – Trinitatis

  • Serdecznie zapraszam na nabożeństwo w niedzielę 29 maja o godz.10.00. Po nabożeństwie poznański oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na wykład dr Małgorzaty Grzywacz Literatura w reformacyjnej Europie.
  • W niedzielę za dwa tygodnie 5 czerwca z okazji Dnia dziecka obchodzić będziemy Święto Parafialne. Tradycyjnie w tym dniu pragniemy zorganizować piknik w naszym ogrodzie parafialnym. Zwracam się z uprzejmą prośbą do Parafian o przygotowanie i dostarczenie na tę okoliczność wypieków, sałatek, napojów lub innych artykułów. W kancelarii parafialnej znajduje się lista, na którą można się wpisać.
  • Z uwagi na wypadający w tym tygodniu „długi weekend” nie odbędą się czwartkowe i piątkowe lekcje religii.
  • We wtorek o godz. 19.00 spotkanie studentów w ramach Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego.
  • W niedzielę 12 czerwca po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne, którego celem będzie zapoznanie się i przyjęcie sprawozdania finansowego z prowadzonej przez Parafię działalności gospodarczej.
  • W dniach 8-12 sierpnia odbędą się w naszej parafii półkolonie z językiem angielskim dla dzieci w wieku 6-13 lat. Prowadzone będą przez grupę Amerykanów z Luterańskiego Kościoła z Kalifornii, którzy specjalnie dla nas przyjadą do Poznania! Koszt uczestnictwa to 80 zł za pierwsze dziecko, a za każde kolejne w rodzinie 50 zł. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową lub w kancelarii parafialnej do 12 czerwca.
  • Wczoraj odbył się drugi koncert w ramach Wiosny Muzycznej u Luteranów. Przed nami koncert finały w dniu 4 czerwca o godz. 18.00. Wystąpi Poznański Chór Kameralny z towarzyszeniem Zespołu instrumentów historycznych.
  • Po nabożeństwie zachęcam do skorzystania z kawiarenki parafialnej oraz do zapoznania się z nowymi publikacjami w naszym punkcie z literaturą.

Wspomnienie:

Dnia 24 marca br. zmarła w wieku 89 lat śp. Urszula Kawiecka – Andrzejewska z Kinas córka Stanisława i Ewy. Mieszkała w Poznaniu przy ul. Winogrady. Wspominają córki z rodzinami, siostra, bliższa i dalsza rodzina.

 Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadanie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny. (1 Kor 5,1)

  • 0